Najava predstave RIBAR PALUNKO I NJEGOVA ŽENA

Dana 13.3.2018.g. u našoj školi gostovat će Kazališna družina „Ivana Brlić-Mažuranić“  iz Slavonskog Broda s predstavom „Ribar Palunko i njegova žena“.

Trajanje predstave: 45 minuta

Uzrast djece: od 1. do 6. razreda

Predstavu potpisuju umjetnici:

• Režija – Mario Kovač
  • Dramaturgija – Kristina Kegljen
  • Glazba – Vlatko Panić
  • Scenografija i lutke – Valentina Srnojević
  • Glumci – Bruno Brinzej, Darija Vlajinić, Matej Safundžić, Valentina Srnojević
  • Tehničko vodstvo – Ivan Barišić

•

Riječ redatelja:  "Priče iz davnine" su moja davna ljubav iz djetinjstva i dok sam studirao kazališnu režiju dao sam si u zadatak da moram do kraja svog radnog vijeka na pozornici postaviti ih sve. "Ribar Palunko i njegova žena" treća su od osam postaja tog puta. Inscenacijom ove predstave nastavljam se baviti istraživanjem i evaluacijom književnog rada Ivane Brlić Mažuranić koja je svoj životni put započela u Ogulinu a skončala u Slavonskom Brodu što je još jedna vrlo bitna poveznica. Kao dugogodišnji izbornik i organizator Ogulinskog festivala bajke uočio sam koliki pozitivan utjecaj Ivanina djela imaju na djecu te sam i ovom prigodom odlučio ostati što vjerniji njenom autentičnom rukopisu u čemu mi je svesrdno pomogao i autorski tim sačinjen od dramaturginje Kristine, scenografkinje Valentine, skladatelja Vlatka, tehničara Miška i glumačkog ansambla. Nadam se da smo napravili predstavu zbog kojeg će se neki novi klinci zaljubiti u Ivanina djela te tako prenositi sjeme te ljubavi spram domaće književnosti iz generacije u generaciju.

Ribar Palunko i njegova žena, ta bezimena heroina, morali su proći kroz različite kušnje, muke i nedaće kako bi došli do jednostavne spoznaje: Pazi što želiš kako ti se to ne bi uistinu i ostvarilo!

Predstava će se održati u školskoj sportskoj dvorani.

Vidimo se!

Silva Orešković, mag.bibl.

objavio: Administrator   datum: 12. 3. 2018.