Projekt „Predavanja o prirodnim i kulturnim vrijednostima Velebita za osnovne i srednje škole Ličko senjske županije“

U zajedničkoj suradnji Parka prirode Velebit, ekološke udruge Lupus i Nacionalnog parka Sjeverni Velebit, fotograf i pisac Krunoslav Rac je održao u našoj školi niz predavanja u sklopu projekta „Predavanja o prirodnim i kulturnim vrijednostima Velebita za osnovne i srednje škole Ličko senjske županije“.

Cilj ovog projekta je edukacija učenika o prirodnim i kulturnim posebnostima Velebita, našeg najvećeg zaštićenog područja, UNESCO – vog rezervata biosfere i NATURA 2000 područja.

Održano je sedam predavanja. Obuhvaćene su sve područne i matična škola. Zahvaljujući visokoj tehnologiji pametnih ploča, učenici su mogli vidjeti vrhunske fotografije Velebita, biljnog i životinjskog svijeta, a uz svaku fotografiju slijedila je posebna i osobna priča fotografa i pisca Krunoslava Raca koji je više od 15 godina posvetio Velebitu i njegovom živom svijetu. Njegove reportaže su objavljene u časopisu National Geographic Hrvatska, Meridijani i Eko revija, a objavio je i dvije knjige „Velebit – iskustvo planine“ i „Zemlja vuka i vjetra“.

Ines Marković

objavio: Ines Marković   datum: 9. 5. 2018.