Četvrti dan obilježavanja Dana škole

Zadnji dan Tjedna otvorenih vrata popraćen je mnoštvom kreativnih radionica. U MŠ Otočac održane su edukativno-zabavne i likovne radionice te sat povijesti. U područnim školama na današnji dan održane su radionice, kvizovi znanja, izložbe učeničkih radova, natjecateljske sportske igre te druženje uz glazbu i ples. Više informacija pročitajte u nastavku.

Zadnji dan Tjedna otvorenih vrata popraćen je mnoštvom kreativnih radionica:

u školskoj knjižnici učenici trećega razreda (3.a) gledali su i ilustrirali Bijelog jelena

• učenici drugoga razreda (2. b) sudjelovali su u edukativno – zabavnoj radionici Igrom do sebe – Male stvari puno znače
  • učenici četvrtih razreda (4.b i 4.c) sudjelovali su u edukativno – zabavnoj radionici Svi smo različiti – Predstavljanje simbolom

• Kino u knjižnici – učenici sedmih i osmih razreda gledali su film Mali princ. Nakon toga, sudjelovali su u radionici Da sam Mali princ

• radionica učenika odgojno – obrazovne skupine
  • zajedno s učiteljicom Katarinom Medarić, učenici PŠ Švica sudjelovali su u likovnoj radionici pod nazivom Škola kakvu želim

Budući da naša škola nosi naziv po čuvenim Zrinskim i Frankopanima, učenici 8. a i 8. b održali su sat Povijesti (prezentaciju i kviz o Zrinskim i Frankopanima) za četvrte razrede (4.a, 4.b. i 4.c)

PODRUČNE ŠKOLE

U Hrvatskome Polju učenici su shvatili kako je suradnja s roditeljima važan čimbenik u njihovom razvijanju. Stoga su se tijekom jučerašnjega dana posvetili druženju s roditeljima u obliku radionice. Majke i učenice su zajedno izrađivale straničnike na temu Škole. Učenici će straničnike pokloniti Book Caffeu Paradiso koji im je pomogao u prikupljanju knjiga za školsku knjižnicu.

Danas su učenici uredili školsko igralište i proveli niz sportskih natjecanja. Za ugodniji boravak u školskom dvorištu obojali su štapove i posadili kadulju. Sportska natjecanja održala su se u trčanju, preskakivanju duge vijače, prenošenju predmeta, bacanju kamena s ramena… Učenica koja je postigla najbolji rezultat dobila je diplomu. Čestitamo!

U Sincu je održano predavanje na temu Školstvo u Sincu jučer, danas i sutra. U Sincu je školstvo dugovječno i snažnih korijena. Nakon turbulentnih godina, danas škola u Sincu broji sedamnaest učenika. Nastava se odvija u dva kombinirana razredna odjela. Sve prostorije su opremljene informatičkom opremom.

U Ličkome Lešću odvijao se pravi Glazbeni dan. Pjesmom i plesom učenici razredne i predmetne nastave proslavili su Školin rođendan.

U PŠ Čovići učenici i učitelji su čitanjem prigodnih tekstova o školi i rješavanjem križaljki obilježili Dan škole.

Učenici u Kompolju, zajedno sa svojim učiteljicama, promatrali su probleme u njihovom okruženju. Uočili su kako današnja djeca previše vremena provode pred računalima, televizorima i mobitelima zapostavljajući ostale oblike aktivnosti. Igra je nestala s dvorišta i livada. Zaključili su da izumiranjem igre izumire čitav dio naše kulturne baštine.

U Kuterevu je školski rođendan obilježen u veselom i natjecateljskom tonu. Učenici svih razreda kroz igru upoznali su se s funkcioniranjem pametne ploče i učeničkih tableta nabavljenih u sklopu projekta e-škole. U grupama maštovitih imena poput 5 ajnštajna, trešnje, super cure, angry bears ili 8. nepobjedivi, igrali su kvizove znanja na temu Moj zavičaj, Velebit, Ptice.

U Prozoru je bilo raspjevano od ranoga jutra. Učenici su pjevali vesele pjesme o školi, pročitane su čestitke, roditelji su razgledavali izložbe učeničkih radova. Na kraju zajedničkoga druženja, počastili su se tortom koju je pripremila majka učenika četvrtoga razreda – Školi za rođendan.

Područna škola Švica, uz likovne radionice, današnji dan zapečatila je mnogobrojnim sportskim igrama:

• stafetne igre i poligon – niži razredi
  • odbojka između petoga i šestoga razreda
  • odbojka između sedmoga i osmoga razreda

objavio: Administrator   datum: 24. 5. 2018.