Sudjelovanje na konferenciji CUC 2018.

U Konvencijskom centru Šibenik od 21.-23. studenoga održana je 20. CARNetova korisnička konferencija CUC 2018 pod nazivom “CUC 20- Mreža ideja“. Konferencija okuplja suradnike i korisnike CARNet-ovih usluga uključujući i učitelje osnovnih i srednjih škola, s ciljem razmjene informacija, znanja, iskustava te razvoja suradnje između osoba koje imaju doticaj s informacijsko-komunikacijskom tehnologijom.

Najveća konferencija u području primjene IKT-a u obrazovanju u Republici Hrvatskoj ove godine je okupila više od 1000 prijavljenih sudionika.

Na Konferenciju su pozvani i učitelji koji su se istakli svojim angažmanom i sudjelovanjem u projektnim aktivnostima u sklopu pilot projekta e-Škole.  OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac predstavljala je Valentina Pajdaković, učiteljica matematike i informatike.

Na Konferenciji je održan veliki broj interaktivnih i plenarnih predavanja, radionica ali i oglednih nastavnih satova koji uključuju primjenu IKT-a i suvremene pedagoške pristupe. Kroz glavne teme Konferencije istaknuta je važnost medijske, znanstvene i digitalne pismenosti, kritičkog razmišljanja, učeničkog poduzetništva, kreativnog i interaktivnog učenja, primjene umjetne inteligencije u obrazovanju,  zaštite osobnih podataka, inovacija i istraživanja te informatizacije poslovnih procesa u obrazovanju.

Zanimljiva događanja u sklopu Konferencije -TeachMeet i SpeedDate,  učiteljima omogućuju da na zabavan i jednostavan način  predstave svoje primjere dobre prakse kao i projekte primjene digitalne tehnologije u nastavi.

Više informacija o navedenim temama može se pronaći u cjelovitom programu koji je dostupan na službenoj stranici konferencije CUC 2018 . Uz naziv svake teme dostupna je i prezentacija koja prati predavanje. Putem CARNetove usluge Meduza uskoro će biti dostupne snimke interaktivnih izlaganja  i plenarnih predavanja prezentiranih na Konferenciji. Pozivamo sve odgojno – obrazovne radnike da se detaljnije upoznaju sa raznovrsnim i kvalitetnim sadržajem konferencije CUC 2018 koji donosi brojne ideje za primjenu u nastavnom procesu svih nastavnih predmeta i područja znanosti.

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 28. 11. 2018.