Održana radionica Sat kodiranja

Sat kodiranja (Hour of CodeTM) globalni je pokret koji se provodi u cijelom svijetu a organiziran je od strane Code.org, javne neprofitne organizacije posvećene širenju informatike. Ove godine Sat kodiranja obilježava se u tjednu od 3. do 9. prosinca. Sat kodiranja jednosatni je događaj koji uvodi djecu u svijet programiranja.

Osnovna škola Zrinskih i Frankopana Otočac i ove školske godine uključila se u provedbu Sata kodiranja. Za učenike trećeg i četvrtog razreda 5. prosinca organizirana je radionica na kojoj je sudjelovalo ukupno 18 učenika. Radionicu je vodila učiteljica matematike i informatike Valentina Pajdaković.

Za učenike petog razreda Sat kodiranja organizira se u sklopu redovnih nastavnih aktivnosti jer se provedbom ovih aktivnosti ostvaruju obavezni odgojno-obrazovni ishodi  predviđeni Kurikulumom nastave informatike.

U prigodnom zimskom grafičkom okruženju računalne igre "Run Marco !", istražujući put kojim se treba kretati glavni lik Marco/Sofia, učenici su naučili osnovne naredbe programiranja.

Učenjem kodiranja/programiranja razvijamo vještine rješavanja problema, logičkog zaključivanja i kreativnosti. Početne vještine i kompetencije iz područja programiranja vrlo su korisne za sve učenike bez obzira namjeravaju li se u budućnosti baviti programiranjem ili nekim drugim područjem znanosti.

Nakon početnih koraka odrađenih na radionici učenici su dobili upute o tome gdje mogu pronaći lekcije koje su prilagođene za samostalno učenje kodiranja kod kuće. Učenici su pokazali velik interes za navedene sadržaje i izrazili zadovoljstvo sudjelovanjem na radionici. Učenicima koji su sudjelovali na radionici uručen je i Certifikat o pohađanju radionice. Svim učenicima koji su sudjelovali na radionicama zahvaljujemo na pokazanom interesu i uloženom trudu.

Više o cijelom projektu dostupno je na službenoj stranici Hour of Code.

Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 6. 12. 2018.