Dan sigurnijeg interneta 2021.

Dan sigurnijeg interneta ove godine obilježavamo 9. veljače. Tim povodom, sve učenike, bez obzira jesu li uključeni u program informatike ili ne, pozivam da se uključe u zanimljive aktivnosti u  online okruženju, u kojima je, uz malo sreće, moguće osvojiti i vrijedne nagrade.

1. aktivnost:  Online kviz o sigurnosti na internetu u organizaciji Centra za sigurniji Internet !

Pozivam vas da sudjelujete u online kvizu koji organizira Centar za sigurniji Internet.

Online kviz o sigurnosti na internetu  bit će dostupan za rješavanje putem mobilne aplikacije, 9. veljače u vremenu od 9.00 do 19.00 sati. Za sudjelovanje u kvizu prethodno je potrebno na pametni telefon preuzeti  mobilnu aplikaciju. Mobilna aplikacija će biti dostupna 09.02. za besplatno preuzimanje i instaliranje na web stranici:

Za pristupanje kvizu nije potrebno ostavljati svoje osobne podatke. Nakon što riješite kviz dobit će te povratnu informaciju o vašem rezultatu te će vam biti dodijeljen jedinstveni KOD koji trebate pohraniti (obavezno napravite screenshot – sliku zaslona). Screenshot je dokaz koji vam je potreban za preuzimanje nagrade, ukoliko budete izabrani.

Više informacija dostupno je na mrežnoj stranici Centra za sigurniji Internet.

2. aktivnost:  Potraga za boljim internetom

Pozivam vas da se uključite u Potragu za boljim internetom, u organizaciji udruge Suradnici u učenju, u kojoj vas očekuju zahtjevni, ali  zanimljivi i izazovni zadatci.

Potraga će također biti organizirana u obliku kviza, ali na malo drugačiji način od uobičajenog. Na sva pitanja moguće je odgovarati do 9. veljače u 16 sati.

Sve vaše predane odgovore pregledat će mentori, a nekoliko najboljih učenika osvojit će i vrijednu nagradu.

Poveznica za pristup kvizu: bit.ly/DSI-ucenici

Više informacija dostupno je na mrežnim stranicama udruge Suradnici u učenju

Kako biste se što bolje pripremili predlažem da  pogledate sadržaje Pet za net i Budi internet genijalac

Sve učenike pozivam da prihvate ovaj izazov, da se prije svega dobro zabave, primjene stečeno znanje, ali i nauče nešto novo.

Svima želim puno znanja, uspjeha i  sreće.  smiley

Valentina Pajdaković

izvor slike: https://www.saferinternetday.org/home

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 8. 2. 2021.