Rezultati međunarodnog matematičkog natjecanja "Klokan bez granica"

U četvrtak 17. ožujka 2022. godine u našoj školi  održano je natjecanje "Klokan bez granica". Prijavljeno je 26 učenika, a je sudjelovao je 21 učenik od 5. do 8. razreda. Provodi se u različitim kategorijama, ovisno o uzrastu učenika, Ecolier (E) - 4. i 5. razred OŠ, Benjamin (B) - 6. i 7. razred OŠ,  Cadet (C) - 8. razred OŠ. Natjecanje se organizira pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva, a održava se u četrdesetak zemalja Europe, Azije i Amerike. Cilj natjecanja je popularizirati matematiku među mladima.

Ponosni smo na tri naša učenika koji su ostvarili izvrsne rezultate na natjecanju. U 10% najboljih u RH se plasirao učenik sedmog razreda Carlos Erceg. Učenici Simona Devčić i Matej Pleša su se plasirali u skupinu nagrađenih. Mentorica učenicima je nastavnica matematike Anamari Rogić. Pohvaljujemo sve učenike koji su sudjelovali na natjecanju, a nagrađenim učenicima čestitamo na uspješnim rezultatima.

Konačne rezultate, zadatke i rješenja učenici mogu pronaći ovdje