NE nasilju u školi -Dan ružičastih majica

Dan ružičastih majica program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Ideja je nastala  u znak protesta na incident koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi.  Naime, dječak koji je došao u školu u ružičastoj majici, u znak podrške svojoj oboljeloj majci, postao je žrtva nasilja.

U znak podrške tom dječaku, njegovi školski kolege također su odjenuli ružičaste majice, a njihova poruka protiv vršnjačkog nasilja uskoro je poprimila globalni karakter.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA 24. 02. 2016.

PINK SHIRT DAY

Obilježavanje ovog dana u Hrvatskoj je pokrenuo Centar za edukaciju i prevenciju nasilja iz Đakova. Na Dan ružičastih majica provode se različite aktivnosti u kojima sudjeluju sve odgojne–obrazovne ustanove, i svi oni koji žele podržati ovu inicijativu.. Sudionici nose bilo koji odjevni predmet ružičaste boje te kreiraju poruke o borbi protiv nasilja.

I učenici naše škole priključili su se akciji podizanja svijesti o problemu vršnjačkog nasilja. Solidarni smo s onima koji su trpjeli nasilje ili ga još uvijek trpe, učimo da o tome ne treba šutjeti, već je potrebno reagirati.

Ružičastim odjevnim  predmetima obilježili su današnji dan te prenijeli poruku -  u našoj školi nema tolerancije vršnjačkom nasilju.

objavio: Administrator   datum: 24. 2. 2016.