Ususret Majčinom danu

PŠ Hrvatsko Polje - Majčin dan je blagdan u čast majki i majčinstva koji se u većini zemalja, pa i u Hrvatskoj,  svake godine obilježava druge nedjelje u svibnju. Potaknuti time, obilježili smo ga i u našoj školi na kreativan način.

Majka je jedna od najvažnijih osoba u životu svakog čovjeka. Njenu važnost teško je iskazati jer se često radi o neizrecivim osjećajima. Mi smo to ipak pokušali raznim aktivnostima povezujući nekoliko nastavnih predmeta.

Obradu književnih djela o temi majki i majčinstva zaokružili smo pjesmom i likovnim izražajem. Na simboličan način u obliku srca, otiska prsta i dvije slatke riječi "volim te", učenice su izradile univerzalan dar za svoje majke i tako im izrazile ljubav.

Poklonu su pridružile i čestitku. U izradi vedrih čestitki i prigodnih poruka pomogla im je vjeroučiteljica Ana koja je osobu majke povezala i s Majkom Crkvom i Blaženom Djevicom Marijom, jedinstvenom Majkom svih katolika. Naš mali projekt upotpunila je i učiteljica Marija iz engleskog jezika izradom malih plakata i korisnom poukom. Učenice su naučile čestitati na engleskom jeziku Majčin dan - Happy Mather's day.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 8. 5. 2016.