Dani kruha u OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac

Tijekom mjeseca listopada posvuda se obilježavaju Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Tako su se okupili učenici, učitelji, ravnateljica i poseban gost župnik naše župe Presvetog Trojstva mons. Tomislav Šporčić u našem školskom prostoru kako bismo zajedno proslavili i zahvalili za sve plodove zemlje.

Srdačno zahvaljujemo svima koji su doprinijeli ovoj svečanosti i koji su uložili trud i vrijeme da smo sve tako lijepo imali i mogli izložiti i podijeliti jedni s drugima. Posebno zahvaljujemo Bogu za dar života, za sve što nam je darovao i budimo ponosni na tradiciju koju baštinimo. Molitvom i blagoslovom zahvalili smo Bogu na uspjesima, plodovima i darovima kojima nas je  podario. Iskrena srca možemo reći: Darove nam jesen dala, za plodove Bogu hvala!

Nakon blagoslova, svi smo se još malo zadržali u školskom prostoru kako bi Povjerenstvo pregledalo sve stolove i izabralo stol i razred koji se najviše potrudio oko uređenja. U povjerenstvu su bili: vjeroučitelj Dario Košćak i učiteljice Anamarija Cvitković i Katarina Medarić. U kraćem programu sudjelovali su učenici 2.a razreda sa zanimljivom recitacijom o kruhu. Za glazbeni dio pobrinuo se crkveni dječji zbor Anđeli. Učenici viših razreda sudjelovali su u svečanosti blagoslova kroz Riječ Božju i molitvu vjernika.  Učenica Mihaela Orlić uvela nas je u program. Župnik nam je svima udijelio prigodnu riječ i blagoslov.

Za najljepše stolove tročlana komisija je izabrala tri razreda: 1.c, 5.a i 8.a. Čestitamo im na uloženom trudu kao i svima ostalima.

Kao i svake godine učenici su iz svakog razreda sakupili kolača i kruha za korisnike u Domu za starije i nemoćne u Otočcu. Nekoliko učenica i vjeroučitelj odnijeli su im i razveselili ih svojim darovima i prisutnošću.

T. K.

objavio: Administrator   datum: 14. 10. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.