PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje zajedno obilježili Dane kruha

PŠ Hrvatsko Polje - Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježavaju se svake godine tijekom listopada. Uz prigodan dramsko-recitatorski program, molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine podareni. Tako smo i ove godine dali zahvalu na spomenutim dobrima zajedno s učiteljicama i učenicima PŠ Kompolje.

Ništa tako ne miriše kao pečeni kruh, a miris istog kojeg su pripremile vrijedne ruke majki naših učenika ispunio je prostorije PŠ Kompolje, gdje smo svi zajedno svečano obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. U organizaciji učiteljica Marine, Danijele i Mateje izvedena je priredba u kojoj su sudjelovali svi učenici. Pjevalo se, recitiralo i čitalo prigodne tekstove o kruhu i plodovima zemlje. Nakon dramsko-recitatorskog programa uslijedila je molitva i blagoslov pripremljenih pečenih slastica, voća i povrća. Molitvu je predvodio i hranu blagoslovio župnik don Anđelko Kaćunko. Uslijedilo je zajedničko druženje, blagovanje i igra. Po završetku svečanosti bilo je i međusobnog darivanja kruha učenicima i učiteljicama kao simbol obnove i blagostanja.

U nastavku pogledajte galeriju fotografija i pročitajte nekoliko poticajnih uzrečica o kruhu i njegovoj životnoj važnost. Uzrečice su pronašle i napisale naše učenice.

Zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača!

Moj tata je dobar kao kruh!

Kruh je život! Čuvajmo „kruh“!

Nada je kruh siromaha!

Ne traži kruha nad pogačom!

Kruh naš svagdanji, daj nam ga danas…!

Kruh sa sedam kora!

Tko tebe kamenom, ti njega kruhom!

objavio: Mateja Posavi   datum: 16. 10. 2016.

« Siječanj 2018 »

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.