Sveti Nikola u našoj školi

PŠ Hrvatsko Polje - Blagdan svetog Nikole slavi se svake godine 6. prosinca. Tom blagdanu posebno se raduju djeca zbog poklona i obilježavanja Dana njihovog svetca, zaštitnika djece. Za taj dan djeca imaju pune ruke posla. Spremaju cipele i čiste čizmice, a neki žurno čine što veći broj dobrih djela kao bi im čizmica bila puna poklona. Radost u tim trenutcima pronalaze i učenice naše škole. Što su poželjele to im se i ispunilo – posjetio ih je sveti Nikola.

Proslava Dana svetog Nikole bila je u našoj školi posebna. Pamtit će ju škola i učenici dok su živi. Osjećao se dašak tog posebnog blagdana, ljubavi i dobrote kojom sveti Nikola zrači. Cijeli nastavni dan posvetiti smo temi svetog Nikole, a najveću radost, ali i čuđenje, izazvao je njegov posjet. Zaista, posjetio nas je pravi sveti Nikola. U znak zahvale za njegov dolazak izveli smo prigodni program uz recitacije i pjesme. On nas je oduševio svojom dobrotom i pričama iz njegovog života. Zaključili smo da je zanimljivo, ali nimalo lako biti sveti Nikola. Nakon čitanja pisama i podjele darova održala se kratka radionica izrade anđela. Sveti Nikola nas je tako naučio da su njegovi pomagači anđeli, koji uvijek bdiju nad njim.

Ove godine za blagdan svetog Nikole bile su pune čizmice, ali i srca. Bio je to divan dan.

Više o posjetu svetog Nikole pogledajte u galeriji fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 7. 12. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.