Robotičari učenici naše škole osvojili drugo i četvrto mjesto na 1.kolu Hrvatske Robotičke Lige u subotu 10.12.2016. u OŠ Mate Lovraka u Zagrebu

Učenici OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac Mihovil Bićanić, Ivica Banić i Martina Tomaić pod vodstvom mentora Igora Naprte sudjelovali su na 1. kolu Hrvatske lige robotičara - Hrvatskog robotičkog saveza koje je održano 10. prosinca 2016. u OŠ Mate Lovraka u Zagrebu.

Učenici Ivica Banić (7C razred) i Mihovil Bićanić (6C razred) pod vodstvom mentora Igora Naprte osvojili drugo mjesto u disciplini Robo Rescue Primary (robotičko praćenje crte) za dob od 11-14 godina na 1.kolu Hrvatske Robotičke Lige u OŠ Mate Lovraka u Zagrebu u konkurenciji od 25 ekipa i osvojili 9 bodova koji se boduju za Svjetsko prvenstvo u Japanu ,koje se održava u ljeto 2017.Ispred nas su samo Varaždin, a iza Zagreb.

Učenica Martina Tomaić (7.razred PŠ Švica) na istom natjecanju i pod vodstvom istog mentora osvojila četvrto mjesto u disciplini Rescue Line Secondary (robotičko praćenje crte) za dob od 11-19 godina, koje se također boduje za svjetsko robotičko prvenstvo u Japanu osvojivši 7 bodova. Ispred su Zagreb, Varaždin i Zagreb, a iza svi ostali. Moram napomenuti da ispred nas su učenici ,koji su već bili na jednom odnosno dva svjetska prvenstva (Brazil, Kina, Njemačka).

Eto imamo šansu.

Ništa nije neosvojivo ako si dovoljno dobar.

A moram reći: dosegli smo jako visoki nivo.

Mihovil i Ivica u predahu natjecanja sa robotom koji nas je proslavio.

Učenica Martina sa priznanjem i robotom.

Više informacija o provedbi natjecanja kao i službeni rezultati natjecanja dostupni su na stranicama Hrvatskog robotičkog saveza putem poveznice
 1. kolo Hrvatske lige robotičara-. HROBOS

objavio: Igor Naprta   datum: 14. 12. 2016.

« Lipanj 2017 »

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.