Božićna priredba u Područnoj školi Kuterevo

Svi znamo da je Božić vrijeme kada slavimo rođenje Isusa Krista i vrijeme pružanja ljubavi i mira jedni drugima. Taj poseban dio godine provodimo uživajući u radosti, sreći i miru koji nam Božić donosi. Božić je vrijeme darivanja, a osim onih materijalnih darova, najvažniji su darovi našeg srca koje pružamo jedni drugima.

U iščekivanju da radost Božića ugrije i njihova srca i ozari i njihova lica, učenici PŠ Kuterevo svojim su učionicama, u kojima provode toliko puno vremena tijekom školske godine, prethodnih dana priuštili posebnu čar ukrasivši ih raznim božićnim ukrasima koje su sami vrijedno izrađivali. Svaki razred uređen je na svoj poseban božićni način, a kod onih najmlađih našle su se i „prave“ jaslice ukrašene predivnim zelenilom. Naravno, kakav bi to Božić bio bez božićne jelke koja je dodatno dočaravala pravi božićni ugođaj u učionici u kojoj smo održali našu božićnu priredbu. U ugodnoj atmosferi koja je vladala prostorom škole, učenici su pokazivali svoju radost dolaska Božića. Srca su bila ispunjena toplinom i ljepotom božićnog ugođaja. A kakav bi to Božić bio bez poklona Djeda Božićnjaka koji su razveselili one najmlađe. Djed Božićnjak ih nije zaboravio niti ovaj put! Sreći nije bilo kraja! Našom školom zavladala je radost Božića, a dječja srdašca su pokazala svoje veselje.

Nakon što smo se prethodnih dana pozabavili samom božićnom atmosferom naše škole, mogli smo s radošću održati našu božićnu priredbu. Božićno vrijeme time nam je počelo! Zadnji dan prije zimskih praznika održana je naša priredba. Prije početka priredbe voditelj škole je pozdravio sve prisutne, dok je priredbu vodila naša učenica Margita koja je prigodnim riječima najavljivala izvedbe koju su činile razne recitacije i vesele pjesme naših učenika, a kojima su obradovali prisutne roditelje i učitelje. Dječja grla su odzvanjala pjesmom i osjećala se zajednička božićna sreća svih prisutnih. Nakon raspjevanih i prigodnih izvedbi, ugodno druženje završeno je nezaobilaznom pjesmom Zvončići, zvončići.

objavio: Ivona Dasović   datum: 30. 12. 2016.

« Lipanj 2017 »

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.