Božićna priredba u Područnoj školi Kuterevo

Svi znamo da je Božić vrijeme kada slavimo rođenje Isusa Krista i vrijeme pružanja ljubavi i mira jedni drugima. Taj poseban dio godine provodimo uživajući u radosti, sreći i miru koji nam Božić donosi. Božić je vrijeme darivanja, a osim onih materijalnih darova, najvažniji su darovi našeg srca koje pružamo jedni drugima.

U iščekivanju da radost Božića ugrije i njihova srca i ozari i njihova lica, učenici PŠ Kuterevo svojim su učionicama, u kojima provode toliko puno vremena tijekom školske godine, prethodnih dana priuštili posebnu čar ukrasivši ih raznim božićnim ukrasima koje su sami vrijedno izrađivali. Svaki razred uređen je na svoj poseban božićni način, a kod onih najmlađih našle su se i „prave“ jaslice ukrašene predivnim zelenilom. Naravno, kakav bi to Božić bio bez božićne jelke koja je dodatno dočaravala pravi božićni ugođaj u učionici u kojoj smo održali našu božićnu priredbu. U ugodnoj atmosferi koja je vladala prostorom škole, učenici su pokazivali svoju radost dolaska Božića. Srca su bila ispunjena toplinom i ljepotom božićnog ugođaja. A kakav bi to Božić bio bez poklona Djeda Božićnjaka koji su razveselili one najmlađe. Djed Božićnjak ih nije zaboravio niti ovaj put! Sreći nije bilo kraja! Našom školom zavladala je radost Božića, a dječja srdašca su pokazala svoje veselje.

Nakon što smo se prethodnih dana pozabavili samom božićnom atmosferom naše škole, mogli smo s radošću održati našu božićnu priredbu. Božićno vrijeme time nam je počelo! Zadnji dan prije zimskih praznika održana je naša priredba. Prije početka priredbe voditelj škole je pozdravio sve prisutne, dok je priredbu vodila naša učenica Margita koja je prigodnim riječima najavljivala izvedbe koju su činile razne recitacije i vesele pjesme naših učenika, a kojima su obradovali prisutne roditelje i učitelje. Dječja grla su odzvanjala pjesmom i osjećala se zajednička božićna sreća svih prisutnih. Nakon raspjevanih i prigodnih izvedbi, ugodno druženje završeno je nezaobilaznom pjesmom Zvončići, zvončići.

objavio: Ivona Dasović   datum: 30. 12. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.