Šareno i veselo na maskenbalu

PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje - Veljača je mjesec poseban po mnogo čemu. Najkraći je i jedini ženski mjesec u godini, ali ispunjen različitim zanimljivim događanjima. Osim što je mjesec ljubavi, poznat je i po tradicionalnom maskenbalu. Jedan takav održao se i u naše dvije škole, ali zajedno – tako je sve ljepše.

Pripreme za školski maskenbal započele su prvog dana u tjednu kada su se smišljale ideje za izradu zanimljivih i lijepih maski.  Sljedećih nekoliko dana zamisli su provedene u djelo te su do petka, kada je maskenbal održan, maske bile zgotovljene.

Kako je maskenbal vrijeme u kojem želimo poslati prigodnu poruku društvu, a opet na zabavu doći i lijepi, naše učenice odlučile su izraditi eko-leptire i poslati svima ekološku poruku o potrebi očuvanja prirode koja je naš dom. No, kako nam je dosta i zime, leptiri su ujedno odlučili pozvati proljeće. Učenici susjedne škole u Kompolju bili su vrlo domišljati pa su se maskirali u razne crtane junake i time društvo podsjetili kako svako dijete ima pravo na igru. Sve maske bile su jednako vrijedne i originalne, pa nikoga nismo mogli posebno izdvojiti. Bio je to pravi bal. Plesalo se i sudjelovalo u natjecateljskim igrama uz slasne krafne. Maskirale su se i veselile i učiteljice, pa su svi izgledali isto. Dječji smijeh još uvijek odjekuje školom. Mora da je i jeka bila na našem balu.

Isječak i foto doživljaj sa zabave pogledajte u galeriji fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 13. 2. 2017.

« Siječanj 2018 »

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.