Valentinovo – zaljubljene knjige

PŠ Hrvatsko Polje - Valentinovo je spomendan kada se sjećamo sv. Valentina koji se obilježava 14. veljače. Taj dan obilježava se i kao Dan zaljubljenih. Ljubav se tada posebno ističe i spominje, a posebno smo je spomenuli i mi objedinivši sve nastavne sadržaje o toj temi.

Za svako zašto postoji zato. Stoga na pitanje učenica zašto se obilježava Dan zaljubljenih, postoji odgovor. Zanimljiva je priča koja prati obilježavanje tog dana. Sv. Valentin, čiji spomendan se tada slavi, u doba Rimskog Carstva bio je rimski biskup i potajno je vjenčavao zaljubljene parove iako je car zabranio da se njegovi vojnici žene. Car je smatrao da se tada ne bi srčano borili već radije gledali kako sačuvati život radi svojih obitelji. Zbog neposluha caru biskup Valentin je ubijen i tako je postao svetac i zaštitnik zaljubljenih.

Ova priča uvela nas je u temu Valentinova. Ljubavne čestitke koje su učenice izradile s učiteljicom iz engleskog jezika dobile su svoje društvo – zaljubljene knjige. Potaknuti idejom Školske knjige o izradi zaljubljenih knjiga i mi smo izradili svoje u obliku srca ispunivši ih ljubavnim porukama i mislima. U porukama smo spomenuli različite vrste ljubavi i zaključili kako na ovaj dan možemo iskazati ljubav ne samo onima u koje smo zaljubljeni već i svima onima prema kojima osjećamo ljubav, te da svaki dan u našem životu treba biti Valentinovo.

objavio: Mateja Posavi   datum: 18. 2. 2017.

« Prosinac 2017 »

04.12.2017. 10:31
CARNet domaćin međunarodnog partnerskog sastanka projekta CRISS
U siječnju 2017. godine Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet priključila se međunarodnom projektu CRISS (Demonstration of a scalable and cost-effective cloud-based digital learning infrastructure through the Certification of digital competences in primary and secondary schools) koji se provodi u okviru programa Europske unije Obzor 2020.

01.12.2017. 09:19
NATO vježba "Cyber Coalition 2017"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet sudjelovala je u desetoj po redu NATO vježbi zaštite NATO i nacionalnih računalnih sustava pod nazivom "Cyber Coalition 2017".