Valentinovo – zaljubljene knjige

PŠ Hrvatsko Polje - Valentinovo je spomendan kada se sjećamo sv. Valentina koji se obilježava 14. veljače. Taj dan obilježava se i kao Dan zaljubljenih. Ljubav se tada posebno ističe i spominje, a posebno smo je spomenuli i mi objedinivši sve nastavne sadržaje o toj temi.

Za svako zašto postoji zato. Stoga na pitanje učenica zašto se obilježava Dan zaljubljenih, postoji odgovor. Zanimljiva je priča koja prati obilježavanje tog dana. Sv. Valentin, čiji spomendan se tada slavi, u doba Rimskog Carstva bio je rimski biskup i potajno je vjenčavao zaljubljene parove iako je car zabranio da se njegovi vojnici žene. Car je smatrao da se tada ne bi srčano borili već radije gledali kako sačuvati život radi svojih obitelji. Zbog neposluha caru biskup Valentin je ubijen i tako je postao svetac i zaštitnik zaljubljenih.

Ova priča uvela nas je u temu Valentinova. Ljubavne čestitke koje su učenice izradile s učiteljicom iz engleskog jezika dobile su svoje društvo – zaljubljene knjige. Potaknuti idejom Školske knjige o izradi zaljubljenih knjiga i mi smo izradili svoje u obliku srca ispunivši ih ljubavnim porukama i mislima. U porukama smo spomenuli različite vrste ljubavi i zaključili kako na ovaj dan možemo iskazati ljubav ne samo onima u koje smo zaljubljeni već i svima onima prema kojima osjećamo ljubav, te da svaki dan u našem životu treba biti Valentinovo.

objavio: Mateja Posavi   datum: 18. 2. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.