Tjedan zdrave prehrane

PŠ Hrvatsko Polje - U školi se uči da je zdravlje čovjekovo najveće bogatstvo, a živjeti zdravo, između ostalog, znači i zdravo se hraniti. Osnovno pravilo zdrave prehrane jest raznolikost i uzimanje dovoljnog broja obroka dnevno. Naučimo li djecu kako očuvati svoje zdravlje uzimajući zdravu hranu i razvijajući dobre prehrambene navike, postigli smo cilj poučavanja o temi zdravlja i zdrave prehrane.

Vođeni uvodnom riječju, odlučili smo u našoj školi jedan tjedan posebno posvetiti zdravlju i zdravoj prehrani. Time smo na praktičan način animirali učenice na stjecanje znanja i dobrih prehrambenih navika. Shemu školskog voća i povrća koja funkcionira na način da se djeci u školi jednom tjedno tijekom cijele školske godine dostavlja voće i povrće kao zaseban obrok, upotpunili smo radionicom, raznim aktivnostima i podukom. Bio je to tjedan zdrave prehrane u našoj školi.

Kod učenica smo prvo probudili svijest o važnosti zdrave prehrane za naše zdravlje. Istaknuli smo i gorući problem današnjice, a to je pretilost djece uzrokovana nepravilnom prehranom u djetinjstvu koja nerijetko uvjetuje pojavu bolesti u odrasloj dobi. Svakodnevno smo imali voće kao zaseban obrok u školi, međupredmetnu povezanost o zadanoj temi te rezime događanja u tjednu zdrave prehrane.

Od svih aktivnosti učenicama su bile najviše zanimljivije radionice pripreme nevenovog čaja iz školske zimnice i zdravih obroka. Uz pomoć učiteljice napravile su nekoliko zdravih obroka koristeći se namirnicama iz vlastitog domaćinstva i iz trgovine. Jeli smo raznoliko. Obroci su bili maštoviti i obuhvaćali su bjelančevine, ugljikohidrate i vitamine. Pripremljeni meni sastojao se od tvrdo kuhanih jaja, domaćeg dimljenog sira i kruha, te voćne kašice i voćnih ražnjića kao deserta. Žeđ smo utažili svježe ocijeđenim sokom od limuna i naranče. Bila je to prava gozba.

U zdravlje!

Pripremu našeg zdravog menia pogledajte u galeriji fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 27. 2. 2017.

« Lipanj 2017 »

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.