Dani hrvatskoga jezika (11.- 17. ožujka)

Učenici Osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac, obilježili su pedesetu obljetnicu Dana hrvatskoga jezika u GPOU-u i u Gačanskome parku hrvatske memorije.

Na izvanučioničkome satu stotinjak učenika viših razreda, u pratnji profesorica hrvatskoga jezika Dragocjenke Bilović i Andree Marković, vjeroučiteljice Tine Košćak i profesora povijesti Dubravka Grčevića, pred odljevom Bašćanske ploče upotpunili su svoje znanje iz povijesti hrvatskoga jezika.

Nadasve zanimljivo i poučno predavanje održala je pripravnica Andrea Marković,prof.

Učenici su dobili spoznaje o značaju Bašćanke ploče u jezičnom, povijesnom i kulturnom kontekstu. U drugom dijelu predavanja, profesorica se osvrnula na važnost današnjeg dana u sklopu  pedesete obljetnice nastanka povijesnog dokumenta, Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskoga književnoga jezika koji je objavljen u časopisu Telegram 1967.

Nakon povijesnih činjenica učenici su gromoglasnim pljeskom pozdravili literarno osvježenje koje im je upriličila predavačica. Pročitavši nekoliko pjesama iz svojih dviju mladenačkih zbirka, autorica je uronila u svijet osnovnoškolaca i pobudila ljubav prema poeziji koja se negdje stidljivo skriva u njima.

U završnoj aktivnosti učenici su obišli Gačanski park hrvatske memorije. Pred kubusom dr. Dražena Bobinca, prvog otočkog gradonačelnika, obogatili su znanje iz građanskoga odgoja saznavši nekoliko detalja iz života čovjeka koji je nadasve volio domovinu.

Satom izvanučioničke nastave 17. ožujka 2017. ostvareni su ciljevi iskustvenoga učenja i njegovanja ljubavi prema kulturnom dobru nacionalne i lokalne zajednice.

Dragocjenka Bilović

objavio: Administrator   datum: 17. 3. 2017.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.