Pozdrav iz Krašograda

MŠ Otočac i PŠ Hrvatsko Polje - Svaki izlet učenici željno i s nestrpljenjem iščekuju. O njemu se priče pričaju i mjesecima prije polaska. Bilo je tako i ovoga puta, a dodatni interes pobudio je sam naziv mjesta izletišta – Krašograd. Mašta djece bila je bujna, a osjećaj iščekivanja jači nego inače. Kako su proveli vrijeme učenici trećih razreda MŠ Otočac i učenice PŠ Hrvatsko Polje, na tom bajkovitom mjestu, pročitajte u nastavku i pogledajte u galeriji fotografija.

Na putu do ekoparka Krašograd doznali smo da je park otvoren za posjetitelje već nekih 5 godina, a bio je i mjesto snimanja poznate hrvatske serije Zlatni dvori. Kod nekih učenika izazvalo je to dodatni interes za posjet tom mjestu. Na ulasku u park prvi dojam je bio snažan, a učenici puni pitanja, poput što posjetiti i od kuda početi. O redoslijedu aktivnosti brinuli su se animatori nakon čokoladnog pića i keksa dobrodošlice. U aktivnostima su sudjelovali i učitelji, što je osnažilo cijelo zajedništvo.

Boravak u parku započeo je vožnjom u vlakiću uz glazbu. Uslijedio je obilazak malog zoološkog vrta s domaćim životinjama i vožnja u čamcu na umjetnom jezeru. Daljnji boravak bio je ispunjen raznim momčadskim i pojedinačnim igrama: potezanje konopa, skakanje na trampolinu, šetnja uređenim stazama, nogomet, graničar, odbojka, foto-safari itd. Neke igre bile su natjecateljskog karaktera, pa su pojedini razredi osvojili i diplome za prva mjesta. Bio je to 3. b razred MŠ Otočac i PŠ Hrvatsko Polje.

Boravak u mjestu čokolade, kako su ga neka djeca nazvala, završio je zajedničkim pozdravom i opraštanjem od animatora, ali avantura se nastavila dalje, i to u gradu na četiri rijeke – Karlovcu. Učenici su posjetili Aquatiku – slatkovodni akvarij. Tamo su "zaronili" ispod površine vode i uz stručno vodstvo upoznali se sa životinjskim i biljnim svijetom koji živi u slatkim vodama. I suveniri su se nosili kući. Uz čokoladice iz Krašograda, našli su se i razni predmeti  s motivima riba.

Točka na kraju izleta bio je sladoled, osvježenje prije polaska kući. Na povratku su se u autobusu čuli smijeh i dojmovi s izleta koji će učenici, a i učitelji, dugo pamtiti.

Galerija fotografija

objavio: Mateja Posavi   datum: 15. 4. 2017.

« Siječanj 2018 »

22.01.2018. 10:40
Novo CARNET-ovo natjecanje: „Lektira na pozornici robotskog kazališta“
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET pokreće novo natjecanje pod nazivom „Lektira na pozornici robotskog kazališta“ namijenjeno svim osnovnim i srednjim školama u Republici Hrvatskoj.

19.01.2018. 10:22
Webinar: Going Mobile - promjena termina održavanja webinara
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s HUPE i TESOL EVO ICT4ELT organizira webinar pod nazivom „Going mobile“. Zbog spriječenosti predavača, webinar koji se trebao održati u utorak, 23. siječnja bit će održan u nedjelju, 21. siječnja 2018. godine od 15 do 16 sati, a vodit će ga profesor Jose Antonio da Silva i profesorica Marijana Smolčec.