Posjet učenika PŠ Sinac Vatrogasnom domu Sinac

U ponedjeljak, 8. 5. 2017. učenici PŠ Sinac posjetili su Vatrogasni dom Sinac. Imali su priliku vidjeti cijelu vatrogasnu opremu i prostorije koje koristi vatrogasna jedinica u Sincu.

Nakon srdačne dobrodošlice i čašćenja sokom i slatkišima jedan od vatrogasaca pokazao je učenicima prostorije  u kojima su smješteni vatrogasci i njihova uprava. Tu su učenici mogli vidjeti vatrogasna odijela, kacige, razne činove, mobilne jedinice preko kojih komuniciraju vatrogasci, vatrogasnu zastavu i slično.

Zatim je odveo učenike u garažu gdje se nalazi oprema i vozila vatrogasne jedinice. Tu im je pokazivao i objašnjavao za što služe razne sprave za spašavanje ljudi ugroženih požarom, poplavom ili prometnom nesrećom. Govorio je učenicima kako se koriste vatrogasna vozila i oprema koja se nalazi u njima.

Nakon jasnog i zanimljivog izlaganja vatrogasca, učenici su postavili mnoštvo pitanja na koja je iscrpno odgovarao.

Na kraju druženja, vatrogasac je učenike vozio u vatrogasnom vozilu. Bilo je to za njih lijepo i zanimljivo iskustvo. U školu su se vratili  informirani i vrlo zadovoljni dobivenim informacijama.

Fotografije pogledajte u albumu: PŠ Sinac - Učenici u Vatrogasnom domu Sinac

objavio: Mihaela Kolak Marković   datum: 11. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.