Mala škola za Mali dom

PŠ Hrvatsko Polje - Darovati sebe ili nešto svoje nekome je ljubav, i ona se množi samo onda kada se dijeli. Dijeljenje ljubavi uči se cijeli život, a prvi koraci stječu se u obitelji i školi. Jedna od posebnih lekcija ljubavi u našoj se školi održala tijekom korizmenog vremena. Razvijajući svijest o važnosti pomaganja i suosjećanja s potrebitima, čineći zapravo djela ljubavi, učenice su postale pravi misionari ljubavi.

U korizmenom vremenu dobrovoljno smo odlučili pokrenuti malu humanitarnu akciju pod nazivom „Mala škola za Mladi dom“ tijekom koje su učenice naše škole, sukladno mogućnostima, prikupljale novčana sredstva za pomoć potrebitima. Riječ je o djeci njihovog uzrasta koja žive u Africi, a za njihov bolji život i školovanje brine se udruga Mali dom Afrika pod vodstvom hrvatskog misionara fra Mire Babića, čije ime na svahili jeziku znači „Čovjek iz Afrike“.

Prikupljeni novac stigao je u Afriku i tako su naše misionarke ljubavi, Helena i Ivana, dijelom pomogle afričkim školarcima u zadovoljavanju njihovih osnovnih potreba za život i školovanje, poput hrane, lijekova, pomagala za bolesnu djecu, školskog  pribora, nove škole itd.

Ova akcija obradovala je naše učenice, ali i volontere i djecu u Africi. Odgovor iz Afrike  čekali smo duže, a time je i radost bila veća. Naša im je mala škola jedan od najdražih donatora u tom vremenu, stoga su nam zahvalnost pokazali na poseban način – napisavši nam pismo i poklonivši nam šarene narukvice. Pritom su nas naučili kako na svahili jeziku reći „pusa“ – „busu“, poslavši nam istu. Sadržaj pisama pogledajte i pročitajte u priloženom dokumentu.

Divno je biti misionar ljubavi i imati prijatelje u Africi, to je nešto posebno, zaključile su Helena i Ivana.

Priloženi dokumenti:
20170524_100943.jpg (2.63 MB)

objavio: Mateja Posavi   datum: 29. 5. 2017.

« Srpanj 2018 »

18.07.2018. 12:28
Svečano potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)
U srijedu, 18. srpnja 2018. godine u Ministarstvu znanosti i obrazovanja potpisan je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za strateški projekt „Hrvatski znanstveni i obrazovni oblak (HR-ZOO)", referentnog broja KK.01.1.1.08.0001, u okviru „Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. -2020."

02.07.2018. 10:31
Ministarstvo znanosti i obrazovanja, CARNET i UNESCO surađuju u pripremi Strategije digitalne zrelosti škola
U sklopu provedbe projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)“ u Zagrebu se, od 2. do 4. srpnja 2018. godine, održava posljednja radionica Povjerenstva za izradu Strategije digitalne zrelosti škola. Radionicu organizira Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNET kao nositelj pilot projekta e-Škole, u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te stručnjacima iz UNESCO-a.