Mala škola za Mali dom

PŠ Hrvatsko Polje - Darovati sebe ili nešto svoje nekome je ljubav, i ona se množi samo onda kada se dijeli. Dijeljenje ljubavi uči se cijeli život, a prvi koraci stječu se u obitelji i školi. Jedna od posebnih lekcija ljubavi u našoj se školi održala tijekom korizmenog vremena. Razvijajući svijest o važnosti pomaganja i suosjećanja s potrebitima, čineći zapravo djela ljubavi, učenice su postale pravi misionari ljubavi.

U korizmenom vremenu dobrovoljno smo odlučili pokrenuti malu humanitarnu akciju pod nazivom „Mala škola za Mladi dom“ tijekom koje su učenice naše škole, sukladno mogućnostima, prikupljale novčana sredstva za pomoć potrebitima. Riječ je o djeci njihovog uzrasta koja žive u Africi, a za njihov bolji život i školovanje brine se udruga Mali dom Afrika pod vodstvom hrvatskog misionara fra Mire Babića, čije ime na svahili jeziku znači „Čovjek iz Afrike“.

Prikupljeni novac stigao je u Afriku i tako su naše misionarke ljubavi, Helena i Ivana, dijelom pomogle afričkim školarcima u zadovoljavanju njihovih osnovnih potreba za život i školovanje, poput hrane, lijekova, pomagala za bolesnu djecu, školskog  pribora, nove škole itd.

Ova akcija obradovala je naše učenice, ali i volontere i djecu u Africi. Odgovor iz Afrike  čekali smo duže, a time je i radost bila veća. Naša im je mala škola jedan od najdražih donatora u tom vremenu, stoga su nam zahvalnost pokazali na poseban način – napisavši nam pismo i poklonivši nam šarene narukvice. Pritom su nas naučili kako na svahili jeziku reći „pusa“ – „busu“, poslavši nam istu. Sadržaj pisama pogledajte i pročitajte u priloženom dokumentu.

Divno je biti misionar ljubavi i imati prijatelje u Africi, to je nešto posebno, zaključile su Helena i Ivana.

Priloženi dokumenti:
20170524_100943.jpg (2.63 MB)

objavio: Mateja Posavi   datum: 29. 5. 2017.

« Lipanj 2017 »

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.

20.06.2017. 11:02
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu opreme za regionalne obrazovne centre u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)” i „Nabavu visokodostupnog sustava za pohranu i analizu strukturiranih i nestrukturiranih podataka u okviru projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.