Predavanje o Domovinskom ratu

U četvrtak  8. lipnja 2017. godine u sklopu nastave povijesti  održano  je predavanje kod Spomenika hrvatskih branitelja Domovinskog rata za učenike osmih razreda na temu Domovinski rat. Predavanje je održao umirovljeni pukovnik Drago Bilović i  profesorica povijesti Viktorija Cvitković.

Predavanje je otvorila  profesorica povijesti Viktorija Cvitković koja je učenicima ispričala i objasnila koje su to okolnosti dovele do  Domovinskog rata te opisala najvažnije vojne operacije kojima su oslobođeni okupirani dijelovi Hrvatske.

Umirovljeni pukovnik tadašnji zapovjednik 133. brigade ZNG-a, pokušao je učenicima približiti svoja vlastita iskustva i događaje  koje je proživio tijekom Domovinskog rata. Pukovnik je kronološki prikazao ratna događanja u Gackoj dolini te općini Otočac te stvaranja i borbena djelovanja 133. brigade  ZNG, kasnije HV-a.

Predavanje je trajalo jedan  školski sat, a na ovaj način učenike  se potiče na promišljanje i vrijednosti Domovinskog rata. Na predavanju su među ostalima bili nazočni, učitelj povijesti i geografije Ilija Pavić te vjeroučiteljica Tina Košćak.  Na kraju predavanja učenici su zapalili svijeće kod spomenika u čast svim onima koju su dali život za domovinu.

Viktorija Cvitković

objavio: Administrator   datum: 9. 6. 2017.

« Veljača 2018 »

13.02.2018. 16:47
Potpredsjednik Europske komisije posjetio OŠ Izidora Kršnjavoga
Potpredsjednik Europske komisije, Andrus Ansip koji danas boravi u službenom posjetu Republici Hrvatskoj, obišao je zajedno s predsjednicom Republike Hrvatske, Kolindom Grabar-Kitarović te ravnateljem CARNET-a, Goranom Kezunovićem zagrebačku Osnovnu školu Izidora Kršnjavoga, jednu od 151 škole koja je uključena u provedbu pilot projekta „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“.

05.02.2018. 11:45
Obilježite s nama Dan sigurnijeg Interneta
Povodom Dana sigurnijeg Interneta, koji se obilježava u utorak, 6. veljače 2018. godine Nacionalni CERT će s početkom u 12 i 30 sati održati webinar naslovljen "WannaCry - Dani nesigurnog Interneta"