Zimska škola robotike i priprema za svjetsko prvenstvo u Montrealu

Dva učenika iz OŠ Zrinskih i Frankopana, Ivica Banić i Mihovil Bićanić, te njihov mentor Igor Naprta  sudjelovali su na 2.zimskoj školi robotike u hotelu Matija Gubec u Stubičkim Toplicama od 7-12.siječnja. Na školi osim učenika iz Otočca sudjelovali su učenici iz dobrog dijela Hrvatske od Dubrovnika, Hvara, Brača, Splita, Zagreba , Velike Gorice, Ivanić Grada, Varaždina i Čakovca   što je ukupno 45 učenika te određeni broj mentora.

Većina učenika je bilo u početnoj grupi gdje su se pojedini učenici susretali s robotikom prvi put i učili osnove konstrukcije i programiranja školskih robota.

U velikoj kongresnoj dvorani, također su se pripremali  najbolji robotičari iz Hrvatske, koji su se plasirali  na svjetsko natjecanje (prvenstvo)

RoboCup International 2018 Montreal Canada

koje se održava u lipnju 2018. (ukupno osam ekipa iz osam različitih disciplina).

Tako smo mi iz Otočca , zajedno s dva učenika iz Zagreba, koji će činiti ekipu u disciplini Rescue Line (robotsko praćenje crte sa spašavanjem) pripremali se za Montreal (izrađivali robote i programirali ih), da bi zajedničkim snagama napravili što bolji rezultat, i na taj način odradili dio priprema.

Moram napomenuti da hrvatskim robotičarima će biti ovo osmo svjetsko natjecanje i da su do sad u različitim disciplinama , skoro na svakom natjecanju osvajali najviša odličja tj. prva , druga i treća mjesta.

objavio: Igor Naprta   datum: 16. 1. 2018.