Otočki robotičari na natjecanju u Montrealu

Otočko-zagrebačka ekipa "Tesla Cro Team" u konkurenciji 38 ekipa osvojila je 15. mjesto u disciplini Rescue Line (robotsko praćenje crte sa spašavanjem) na svjetskom robotskom prvenstvu u Montrealu u Kanadi ispred hrvatske robotičke reprezentacije, te boravila u Kanadi 14 dana , obišavši Toronto, Niagara Falls i Montreal.

Hrvatska reprezentacija se sastojala od 7 ekipa i najveći uspjeh su postigle ekipe u disciplinama Rescue Maze (labirint) i Rescue Simulation (virtualno spašavanje), koje su osvojile dva prva mjesta.

Ekipu "Tesla Cro Team" sačinjavali su dva učenika iz Otočca - Mihovil Bićanić i Ivica Banić iz OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac, dva učenika iz Zagreba i Velike Gorice - Jerko Čubić i Antonio Dijanić, te mentor Igor Naprta.

U Torontu smo obišli Downtown (središte grada) popeli se na CN Tower na 540m i vozili se brodom do Ward Island - izletište Toronta. U sklopu boravka u Torontu imali smo i jednodnevni izlet na Nijagarine slapove, gdje smo između ostalog vozili se brodom do slapova i vidjeli hidroelektranu Nikole Tesle.

Nakon boravka u Ontariju, autobusom smo došli u frankofonu pokrajinu Quebec i drugi grad po veličini u Kanadi - Montreal.

Četiri dana smo se natjecali, a ostatak smo obišli Montreal , stari i novi centar,  trg Place d¨Armes sa crkvom Notre Dame , te Place des Festivals za vrijeme održavanja Fete nationale du Quebec - pokrajinskog nacionalnog festivala

Na kraju još nekoliko slika s natjecanja uz poruku s Fete nationale

Le vent tourne, le vent change, le coeur reste

(vjetar se okrene i promjeni     srce ostaje)

uz ritmove  bossa nove, jazza, rocknrolla i chanssone

Aurevoir Montreal Quebec et Canada

Čekaju nas nova iskušenja    naravno novo izlučno robotičko natjecanje u Hrvatskoj potkraj godine       i nadam se Rusija i Sankt Peterburg na jesen.

objavio: Igor Naprta   datum: 26. 6. 2018.