PŠ Hrvatsko Polje

Poklon školi – šivaći stroj

Priča o poklonu – šivaćem stroju počinje ovako…

Umjetnica Marija Zudeningo pokrenula je i provodi zanimljiv projekt izrade uskočke crven-kape koja će biti izrađena spajanjem crvenih pačvoraka diljem Hrvatske. U projekt se uključila i naša škola, a vrijedne ruke naših učenica i učiteljice napravile su pačvork koji simbolizira dječju radost, koju je u našoj školi pobudila izrada istog. Zahvaljujući upravo izrađivanju naše 'krpice' za tradicijsku crven-kapu, učenica trećeg razreda naučila je samostalno šiti, a učenice prvog razreda rezati tkaninu po zadanom obliku i šiti uz pomoć učiteljice. Ovaj projekt nas je potaknuo za uvođenje u našu školu izvannastavne aktivnosti – Domaćinstvo, koju ćemo pokušati realizirati već iduće školske godine.

Izrada pačvorka i cijela priča koja se uz njega krojila, dojmila se umjetnici Zudeningo. Potaknuta njome prijavila nas je u nagradnu igru tvrtke Pfaff Hrvatska čija je nagrada bila upravo – stroj za šivanje.Priča je privukla simpatije djelatnika tvrtke Pfaff i odlučili su darovati šivaći stroj upravo našoj školi. Pri preuzimanju stroja učiteljica je prošla edukaciju o njegovu korištenju, a uz njega dobili smo i povelju s poticajnim stihovima:

Učiteljici i učenicima ovo je prilika za razvijanje nove i lijepe kreativne vještine stvaranja te mogućnosti sudjelovanja u nekim novim izazovima koji se nađu na putu.

Od srca zahvalni tvrtki Pfaff i Mariji Zudeningo!

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 23. 4. 2018.