PŠ Hrvatsko Polje

Cvijeće cvijeću

PŠ Hrvatsko Polje - Lijepa naša škola oko koje nema smeća, ali ima cvijeća. Sadnjom cvijeća oko škole ostvarujemo dio programa izvannastavne cvjećarske grupe i podržavamo sve eko akcije koje brinu o smanjenju smeća i sadnji cvijeća.

Školski vrt i školu nakon prvog proljetnog cvijeća sada krasi novo zasađeno cvijeće čije smo sadnice  dobili od dobrih ljudi i TZ Grada Otočca u okviru ekološko-edukativne akcije „VOLIM HRVATSKU – VOLIM OTOČAC“. Turistička zajednica je cvijeće darovala svim školama u sklopu Osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac. Riječ je o sadnicama ljetnicama koje će krasiti naš vrt u toplim mjesecima godine.

U sklopu izvođenja izvannastavnih aktivnosti cvjećarstva mlade smo biljke očistili od korova, uklonili ocvale cvjetove i suhe listove. Zasadili smo nove biljke i zalili ih vodom. O zalijevanju biljaka uz učiteljicu redovito brinu učenice i spremačica.

Vrt je našoj školi vrlo važan jer nam ne donosi samo ljepotu i odmor, nego zdravlje i korist. Razvijamo ekološku svijest o povezanosti ljudi s prirodom te potrebi zaštite, očuvanja i unapređivanja okoliša. Vrtnim aktivnostima  obogaćujemo i naše malo zajedništvo između djelatnika i učenika škole.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 23. 5. 2016.