PŠ Kompolje

Valentinovo

Valentinovo se danas slavi diljem svijeta na različite načine, ali ne ograničava se samo na zaljubljene parove i izgubljene ljubavi. Valentinovo veliča ljubav djeteta prema roditeljima i obrnuto, dragim prijateljima i svima onima koje nosimo duboko u srcu.

Djeca svoju zaljubljenost doživljavaju ozbiljno zbog čega ih se treba podržati u tome. Osim toga, odrasli mogu puno toga naučiti o ljubavi od djece. Ona su u ljubavi iskrena i širokog srca.

U našoj maloj, ali ljubavlju ispunjenoj školi, obilježili smo Valentinovo. Djeca su razgovarala o tome što za njih znači Valentinovo i prema kome sve možemo izraziti ljubav. Kao od šale, odgovorili su da ljubav nije samo za zaljubljene, ljubav možemo izraziti prema roditeljima, prijateljima, učiteljima itd. Zatim su na srcolikim papirićima ispisivali svoje čestitke za Valentinovo, koje smo stavili na „Kralja srca“ (kako su ga prozvali), izrađenog od stiropora.

Učenik Dario nam je izražajno pročitao pjesmu Moga srca puzzla, a nakon toga su učenici Rino, Petar i Dario izveli šaljivi igrokaz pod nazivom Zaljubivitis. Igrokaz govori o zaljubljenom dječaku koji s ocem dolazi kod doktora. Iako je dječak mislio da su uzrok njegove glavobolje jedinice u školi, doktor je postavio dijagnozu da boluje od zaljubljenosti, odnosno Zaljubivitisa.

Budući da slika govori više od riječi, pogledajte naše obilježavanje Valentinova u galeriji slika.

objavio: Marija Ladišić   datum: 22. 2. 2018.