PŠ Kompolje

IZVANUČIONIČKA NASTAVA U GRAD OTOČAC

PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje - Rad izvan škole potiče kod učenika radost otkrivanja, istraživanja i stvaranja. Tu radost imali su i učenici PŠ Kompolje i PŠ Hrvatsko Polje u izvanučioničkoj nastavi posjeta gradu Otočcu. Otkrili su dio prirodne i kulturne okoline grada Otočca, susreli se s ljudima koji u njoj žive i posjetili pojedine ustanove u kojima rade. Susreti i druženja zabilježeni su fotografijama koje možete pogledati u galeriji.

Susreli smo se na školskom igralištu i put pod noge do Narodne knjižnice Otočac povodom obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige. Tamo nas je ugostila ravnateljica Jadranka Prša i ispričala nam zanimljivu priču o knjižnici i knjigama. Na poklon smo dobili knjigu Dobro jutro, ptico! senjske autorice  Blaženke Šegota. Knjiga će svakako obogatiti našu maštu i skromnu školsku knjižnicu.

Put smo nastavili do Doma za stare i nemoćne osobe gdje nas je dočekalo veselo osoblje i dio korisnika. Donijeli smo im radost izvevši nekoliko recitacija i pjesama. U obilasku doma zavirili smo u kreativni kutak i pogledali njihove likovne radove. Razmijenili smo pokoju ideju i okušali se u izradi nekih od njih. Pri odlasku se i dalje čula pjesma, a to nam je dovoljno govorilo o dojmu koji smo na njih ostavili.

Pružili smo koji korak preko puta doma i stigli u dječju ambulantu kod doktorice Jadranke Kazda. Djeci je ovoga puta boravak bio opušteniji nego inače jer nisi bili bolesni. Uživali su u igri uloge doktora i pregledavali plišane igračke koje su ponijeli sa sobom, pisali recepte, ali i naučili o važnosti očuvanja zdravlja.

Koraci kao da su nas sami odveli do djeci najdražeg mjesta u gradu – dječjeg parka. Uz različite dječje igre i aktivnosti koje se mogu izvoditi na spravama, skupljali su se kesteni, a zatim od njih oblikovali geometrijske i slobodne likove.

Vrijeme na terenskoj nastavi uvijek brzo prođe i poželi se proživljeno ponoviti. Tako je bilo i ovoga puta. Svima koji su nas ugostili od srca smo zahvalni.  Radujemo se novom susretu.

objavio: Marina Bićanić   datum: 30. 10. 2017.