Zaključavanje liste programa i potpisivanje prijavnica

Lista odabranih programa obrazovanja zaključava se svim kandidatima 7. srpnja 2022.

Unos prigovora na osobne podatke, ocjene, natjecanja, rezultate dodatnih provjera i podatke na temelju kojih se ostvaruju dodatna prava za upis moguće je izvršiti do 4. srpnja 2022.

Nakon zaključavanja liste kandidat će se naći na konačnoj ljestvici poretka samo jednoga programa obrazovanja na kojemu se nalazi u sklopu upisne kvote i to onoga koji je najviše na njegovoj listi prioriteta.

Nakon zaključavanja liste odabranih programa učenik i roditelj obavezni su potpisati prijavnicu. Prijavnica je obrazac koji sadrži konačnu listu prijavljenih obrazovnih programa, poredanih po prioritetima. Prijavnica se dostavlja razredniku u osnovnoj školi koju učenik pohađa.

Učenik može sam preuzeti  obrazac prijavnice sa svog sučelja u aplikaciji (kartica Moj odabir- Prijavnica).

Prijavnica se može dostaviti na sljedeće načine:

• učenik osobno učitava prijavnicu u sustav
  • roditelj dostavlja prijavnicu razredniku, elektroničkim putem ( s email adrese koja je navedena kao kontakt u e-Dnevniku).
  • učenik donosi prijavnicu u Školu i predaje razredniku.
  • učenik zajedno s roditeljem dolazi u Školu, potpisuju prijavnicu i predaju razredniku

Preuzimanje prijavnica  za upis u srednju školu i predaja potpisanih prijavnica razredniku, provodit će se prema sljedećem rasporedu:

Rok za dostavu prijavnica elektroničkim putem za učenike matične i područnih škola je 8. srpnja do 9:00 sati. Prijavnice dostaviti na službenu email adresu razrednika.

Potpisivanje prijavnice s listom prioriteta ne jamči da će se kandidat i upisati na onaj izbor na kojemu je stekao pravo upisa u trenutku zaključavanja odabira, odnosno ispisivanja prijavnice, već predstavlja njegovu konačnu odluku o poretku prijavljenih programa obrazovanja.

8. srpnja 2022.  s liste će se brisati kandidati koji do toga datuma nisu zadovoljili potrebne preduvjete za upis.

Konačne ljestvice poretka objavljuju se 9. srpnja 2022. i nakon toga se više ne mijenjaju.

Trenutkom objave konačnih ljestvica poretka, kandidati stječu pravo upisa u program obrazovanja najvišega prioriteta u kojemu se nalaze u sklopu upisne kvote.

Informacije o daljnjem postupku upisa učenika u srednju školu dostupne su na mrežnoj stranici Škole (Upisi u srednju) , u Publikaciji Idemo u srednju! koja je dostupna na službenoj stranici  srednje.e-upisi.hr te dokumentu Korisničke upute za rad u sustavu. .

Predsjednica Upisnog povjerenstva:              Ravnateljica škole:                                   Valentina Pajdaković, prof.                             Jasminka Devčić, prof.

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 30. 6. 2022.