Gospodarenje rijekom Gackom - od izvora do ušća Vijest ima dokument u privitku

Terenska nastava iz geografije za učitelje i nastavnike Ličko senjske županije održana je 25.8.2017. godine

:: opširnije ::

objavio: Ines Marković  datum: 25. 8. 2017. 16:38

Geografija

Županijsko stručno vijeće Ličko – senjske županije za geografiju ima od šk.god. 2014./2015. sjedište u OŠ dr. Jure Turića u Gospiću. Osnovni ciljevi i smjernice rada županijskog vijeća su permanentno stručno usavršavanje i osposobljavanje učitelja geografije u primjeni novih spoznaja potrebnih za aktualizaciju programskih sadržaja, ali i primjene novih strategija učenja i poučavanja u cilju razvoja kompetencija učenika. Vijeće se sastaje četiri puta godišnje, plan i program rada je odobren od AZOO-e i  više savjetnice za geografiju mr.sc. Ivane Kuhta Bogić, voditelj ŽSV je prof. Ana Mesić.

4.12.2015.

Županijsko stručno vijeće geografa Ličko - senjske županije, održano je 4.12.2015. u OŠ Jure Turića u Gospiću. Osnovna tema je bila korelacija geografije s drugim nastavnim predmetima.

1. Uporaba zemljovida u nastavi povijesti - Stjepan Bekavac, prof.

2. Matematika i geografija, zašto ne? - Ivana Maruna, prof.

31.8.2015.

Učitelji i nastavnici osnovnih i srednjih škola Ličko- senjske županije održali su treće ŽSV, 31.8.2015. u Gračacu.

Dnevni red je obuhvaćao terenski rad, tj. posjet Cerovačkim špiljama uz stručno vodstvo zaposlenika PP Velebit. Obišli smo Gornju i Donju špilju.

Cerovačke špilje su smještene na južnom dijelu PP Velebit, 4 km od Gračaca cestom prema Kninu i među najpoznatijim su i najznačajnijim speleološkim objektima u Hrvatskoj.  Kompleks čine tri špilje (Donja, Srednja i Gornja) sa ukupno 4 km istraženih kanala. Za obilazak i razgledanje uređeno je oko 700 m Donje i isto tako Gornje špilje.

Špilje su bogate nalazima iz davne prošlosti, čemu su dokaz brojni arheološki ostaci čovjeka, špiljskog medvjeda, planinskog lava i dr.

Krški špiljski reljef se ovdje pokazuje u svoj svojoj ljepoti pa se mogu vidjeti brojni špiljski ukrasi, stalaktiti, stalakmiti i stalaktati, a i samim prisustvom vode i njenim djelovanjem na stijene može se uočiti nastanak gradnje siga koje traje više tisuća godina. Temperatura u spiljama je između 5 i 11°C.

Drugi dio skupa održali smo na radnom ručku u Lovincu.

Pod točkom razno dotakli smo se aktualnih tema: cjelovita kurikularna reforma, metodologija geografije i njena primjena u nastavi, planovi i programi iz geografije, vrednovanje i ocjenjivanje, elementi ocjenjivanja – usuglašavanje, napredovanje učitelja i nastavnika, natjecanja iz geografije, državni skupovi iz geografije,..

Skup smo ocijenili kao vrlo uspješan, teme su bile vrlo poticajne i ovakav način održavanja ŽSV je za svaku preporuku.

U privitku se nalaze  prezentacije i predavanja sa održanih stručnih skupova geografije

« Listopad 2017 »

20.10.2017. 09:14
Webinar: The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul
U ponedjeljak, 23. listopada 2017. godine od 19 do 20 sati Hrvatsko udruženje profesora engleskog jezika u suradnji s CARNetom održat će webinar pod nazivom The Sound of Music: How Music Can Save Your Mortal Learner's Soul.

19.10.2017. 15:36
Održana 24. CENTR Marketing radionica
CARNet je 12. i 13. listopada 2017. godine bio domaćin 24. CENTR (Council of European National Top Level Domain Registries) marketing radionice na kojoj su sudjelovali predstavnici nacionalnih registara iz Europe i svijeta.