Županijsko stručno vijeće učitelja razredne nastave Osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac

U Osnovnoj školi Zrinskih i Frankopana Otočac, 09. listopada 2017. godine održano je županijsko stručno vijeće učitelja razredne nastave u trajanju od tri sata.

Voditelj i predavač: Ana-Marija Cvitković, dipl. uč.

Teme:

1. Prijedlog kriterija za vrednovanje učenika u razrednoj nastavi za Hrvatski jezik i Matematiku
  2. Izrada kriterija za Prirodu i društvo- radionica
  3. E- Dnevnik

Učiteljima razredne nastave predstavljeni su kriteriji za vrednovanje učenika iz Hrvatskog jezika i Matematike.

Na radionici, učitelji su po grupama izrađivali kriterije za Prirodu i društvo za 1. razred.

Pod točkom E-Dnevnik raspravljalo se kako nešto pravilno napraviti, kako pravilno zapisati, gdje što zapisati, kako to učiniti i kako postupiti.

Odgovore na sva ova pitanja mogu se pronaći u priručniku za učitelje razredne nastave Učitelj- od pripravnika do savjetnika.

Koncepcija priručnika temelji se na pružanju obavijesti i praktičnih savjeta koje će moći primijeniti u svakidašnjem radu u školi.

Obuhvaća poglavlja o razredništvu, propisima u odgojno-obrazovnom sustavu, pedagoškoj dokumentaciji i evidenciji te vođenju razredne knjige, izvanučioničkoj nastavi, izvannastavnim i izvanškolskim aktivnostima, Zdravstvenom odgoju, Građanskom odgoju i obrazovanju, profesionalnom razvoju učitelja, pripravnicima u razrednoj nastavi i napredovanju učitelja u zvanje.

Priručnik je svakako dobar poticaj za daljnje učenje i profesionalni razvoj.

objavio: Ana-Marija Cvitković   datum: 9. 10. 2017.