Sudjelovanje na CARNET-ovoj konferenciji za korisnike

U Konvencijskom centru Šibenik, od 6.-8. studenoga, održana je 21. CARNet-ova konferencija za korisnike, pod nazivom “Na granici mogućega“. Najveća konferencija u području primjene IKT-a u obrazovanju u Republici Hrvatskoj, ove godine je okupila više od 1100 ravnatelja, učitelja, nastavnika i profesora, informatičkih stručnjaka i gospodarstvenika iz područja informacijsko-komunikacijskih tehnologija.

Tijekom tri dana konferencije predstavljen je opširan, raznolik i vrlo sadržajan program organiziran prema glavnim temama: Učenik u fokusu, Sadržaj je kralj, Učitelj nove generacije, Tehnologija za promjene, Škole školama te Tehničke teme.

Na Konferenciju su pozvani i učitelji koji su se istakli svojim angažmanom i sudjelovanjem u projektnim aktivnostima u sklopu pilot projekta e-Škole.  OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac predstavljala je Valentina Pajdaković, učiteljica matematike i informatike, koja je na Konferenciji održala Ogledni sat matematike u interaktivnoj učionici. Ogledni sat za učenike petog razreda pripremljen je prema temeljnim postavkama Škole za život te u skladu s kurikulumom matematike i niza međupredmetnih tema. Učitelji koji su imali priliku prisustvovati Oglednom satu izrazili su iznimno veliko zadovoljstvo prezentiranim aktivnostima za učenike te mogućnostima primjene novih stečenih znanja iz područja IKT-a.

Više informacija o navedenim temama dostupno je u cjelovitom programu na službenoj stranici Konferencije. Putem CARNetove usluge Meduza uskoro će biti dostupne snimke interaktivnih izlaganja  i plenarnih predavanja prezentiranih na Konferenciji. Pozivamo sve odgojno-obrazovne radnike da se detaljnije upoznaju sa raznovrsnim i kvalitetnim sadržajem Konferencije, koji donosi brojne ideje za primjenu u nastavnom procesu svih nastavnih predmeta i područja znanosti.

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 11. 11. 2019.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.