ROBOTIKA - IZVANNASTAVNA AKTIVNOST u PŠ Ličko Lešće

Već drugu školsku godinu za redom nadareni učenici sedmog i osmog razreda pohađaju ovu aktivost, te sudjeluju na natjecanjima od školske , županijske i državne razine u sklopu natjecanja iz Tehničke kulture.Ove dvije školske godine imali smo predstavnike na državnim natjecanjima u Primoštenu , a prošle u Dubrovniku , gdje su ostvarili solidne rezultate.

Naš natjecatelj na 54.državnom natjecanju mladih tehničara u Primoštenu , učenik sedmog razreda Luka Kraljić

Riječ je o H_kategoriji natjecanja iz robotike , gdje sudjeluju učenici od petog do osmog razreda

Prvi zadatak je bio vožnja robotskih kolica po pisti od laminata, vremenski programirajući etape piste,

dok je drugi zadatak bio da se istom pistom vozilo kreće prateći crtu.

Izvannastavnu aktivnost  je inicirao i provodi je nastavnik Igor Naprta inače ,diplomirani inženjer strojarstva  nastavnik tehničke kulture i informatike. Nadamo se da će se aktivnost proširiti , pošto je riječ o djelatnosti koja utječe na budućnost i razvoj društva.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.