Djelatnost knjižnice

Dobro došli na mrežne stranice školske knjižnice

Osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac

„Knjige su naše najtiše i najvjernije prijateljice, najlakše je doći do njih,

daju  najmudrije savjete i najstrpljivije su učiteljice.“

Charles W. Elio

KNJIŽNIČARKE:   Silva Orešković,prof. i mag.bibl.

Ivana Rukavina,dipl.uč. i dipl. bibl.

O knjižnici

Školska knjižnica Osnovne škole Zrinskih i Frankopana smještena je u holu (prostoru za više svrha) školske zgrade i svakodnevno je mjesto druženja učenika naše škole. Fond knjižnice broji oko 15000 naslova, a pored knjižne građe u knjižnici su na raspolaganju i multimedijalni izvori.

Knjižnica je svim učenicima (ali i roditeljima) otvorena, prema sljedećem rasporedu:

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE:

PONEDJELJAK: 8,00 – 14,00 sati

UTORAK:        8,00 – 14,00 sati

SRIJEDA:      8,00 – 14,00 sati

ČETVRTAK:    8,00 – 14,00 sati

PETAK:         8,00 – 14,00 sati

Telefon: 053-746-088

E-mail:  knjiznica@os-zrinskihifrankopana-otocac.skole.hr

Što je školska knjižnica?

Školska knjižnica je mjesto u kojem se pohranjuje, čuva, stručno obrađuje i daje na korištenje knjižna i neknjižna građa. Školska knjižnica je sastavni dio odgojno-obrazovnog procesa.

Knjižnična građa

KNJIŽNIČNA GRAĐA školske knjižnice je sva građa (sve knjige, svi časopisi, CD-ovi, DVD-ovi i dr.) koju knjižnica prikuplja, obrađuje i daje na korištenje svojim korisnicima (učenicima i učiteljima škole).

Tko su korisnici školske knjižnice?

Korisnici školske knjižnice su svi učenici od 1. do 8. razreda naše škole, učitelji i stručni suradnici škole te ostali djelatnici škole.

Što se nalazi u školskoj knjižnici?

-slikovnice za najmlađe učenike

-knjige za djecu i mladež

-znanstveno-popularna literatura

-referentna (priručna) zbirka : enciklopedije, leksikoni, rječnici, pravopisi, atlasi i drugi priručnici

-časopisi i novine (U našoj školskoj knjižnici možeš pronaći sljedeće časopise:  Priroda, Meridijani, Drvo znanja, National Geographic, Matka, Miš,Bug,Hrvatske  šume, Eko revija, Unikat, Olimp... )

-audio-vizualnu i elektroničku građu (DVD, CD, CD-ROM, video kasete, audio kasete)

-školski udžbenici za učenike i metodički priručnici za učitelje

Što možeš raditi u školskoj knjižnici?

-posuditi odjednom dvije knjige na vrijeme do 15 dana

-prelistavati i čitati zanimljive knjige i časopise

-učiti, pisati zadaću

-služiti se enciklopedijama, rječnicima i leksikonima

-pisati referat (seminar) i istraživati literaturu koja govori o zadanoj temi

« Prosinac 2018 »

07.12.2018. 15:30
Održan Strateški forum o digitalnom sazrijevanju škola
U organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNET i Ministarstva znanosti i obrazovanja, održan je Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola". Na Forumu su uz pomoćnicu ministrice znanosti i obrazovanja, prof. Lidiju Kralj sudjelovali i Ádám Horváth iz mađarskog Centra za digitalnu pedagogiju i metodologiju i Borut Čampelj iz Ministarstva obrazovanja, znanosti i sporta u Sloveniji.

04.12.2018. 09:01
Najava: Strateški forum "Digitalno sazrijevanje škola"
Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNET u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja organizira Strateški forum pod nazivom "Digitalno sazrijevanje škola", koji će se održati u srijedu, 5. prosinca 2018. godine s početkom u 15 sati u prostorijama Ministarstva znanosti i obrazovanja.