Večer matematike 2019. – poziv učenicima i roditeljima

Večer matematike

koja će se održati 5. prosinca 2019. s početkom u 18:00 sati

u prostoru OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac,

u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva (HMD) i uz potporu Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Večer matematike održava se s ciljem popularizacije matematike te poticanja učenika za nastavak matematičkog obrazovanja.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici.  Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke centre“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Sudjelovanje u različitim zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike.

Učenici će zajedno sa svojim roditeljima, ovisno o uzrastu,  sudjelovati u različitim grupnim aktivnostima, koje će voditi učitelji: razne društvene i matematičke igre, bingo, puzzle, tangram, potapanje brodova, domino itd. Učenici će također imati priliku upoznati rad s micro:bit uređajem  itd.

Preporučuje se da djeca mlađeg uzrasta u aktivnostima sudjeluju zajedno sa svojim roditeljima, jer pomoć roditelja u pojašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na razvoj dječjih postignuća i izgradnju pozitivnog stava prema matematičkim sadržajima.

Veselimo se vašem dolasku i suradnji.

Priloženi dokumenti:
Vecer_matematike_-plakat.pdf (298.10 KB)

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 3. 12. 2019.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.