Obilježavanje Međunarodnog tjedna programiranja 2020.

Europski tjedan programiranja (EU Code Week) društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Ove godine Europski tjedan programiranja obilježava se od 10. do 25. listopada. Tim povodom učenici 7.a i 7 .b razrednog odjela učili su o umjetnoj inteligenciji.

Umjetna inteligencija opisuje područje računalne znanosti koje se bavi razvojem inteligentnih alata koje reagiraju i uče kao ljudi. Korištenjem platforme za razvoj umjetne inteligencije učenici su izradili model pomoću kojeg su naučili računalo kako da prepozna izraz lica, te ujedno proširili ranije stečena znanja programiranja pomoću grafičkih programskih blokova.

Učenje programiranja pomaže nam da steknemo uvid u način na koji funkcionira tehnologija koju koristimo te razvijemo vještine i sposobnosti koje će nam omogućiti razvoj novih ideja.

U program obilježavanja uključena su  ukupno 32 učenika. Učenici su pokazali interes i zadovoljstvo sudjelovanjem u ovim aktivnostima. Osnovna znanja o umjetnoj inteligenciji koja su stekli sudjelovanjem na radionici učenici će proširivati tijekom školske godine.

Detaljnije informacije o događaju dostupne su putem poveznice:

Više informacija o Europskom tjednu programiranja dostupno je na službenoj stranici Europe Code Week.

Valentina Pajdaković

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 15. 10. 2020.

« Listopad 2021 »

21.10.2021. 12:01
INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom
Postovani, Danas, 21.10.2021. od 09:30 do 10:20 sati, uslijed radova na infrastrukturi usluge filtriranja nepocudnih sadrzaja doslo je do neplaniranog prekida mrezne povezanosti svih osnovnih i srednjih skola spojenih na ... The post INFO Prekid mrezne povezanosti skola s Internetom appeared first on CARNET.

19.10.2021. 17:08
Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama
Danas je u prostorijama CARNET-a potpisan ugovor kojim započinje druga faza implementacije aktivne mrežne opreme u sklopu programa e-Škole. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Compinga Alojzije Jukić, predsjednik Uprave KING ... The post Potpisan ugovor o nabavi aktivne mrežne opreme u školskim mrežama appeared first on CARNET.