Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Bitka za Vukovar je osobito važna  za noviju hrvatsku povijest i uspostavu samostalne i neovisne države Republike Hrvatske. Simbol je otpora i žrtve, simbol zajedništva u obrani tijekom Domovinskog rata. Na dan kada je okupiran Vukovar, počinjen je veliki zločin nad civilima i braniteljima u mjestu Škabrnja. U jesen 1991. godine napadnuti su brojni hrvatski gradovi od Osijeka do Dubrovnika. Stradao je i Otočac, naši hrabri branitelji, i  civili.

Ove godine, zbog zbog epidemiološke situacije i provođenja nastave na daljinu, učenici naše Škole su izradili brojne likovne, literarne i digitalne istraživačke radove kojima su stekli nova znanja o Vukovaru i Škabrnji, simbolima hrvatskog otpora i borbe za slobodu.

Nastavimo sjećanje na sve žrtve Domovinskog rata. Pijetet i sjećanje njegujmo i prema  stradalnicima Domovinskog rata koji su nestali i čije sudbine su još uvijek nepoznate.

Na dan posvećen njihovoj žrtvi i stradanju za našu slobodu, u spomen upalimo svijeće na svojim prozorima i  ulicama.

Izložbu radova učenika naše škole možete pogledati na poveznici:

Danijela Orešković Gladović

objavio: Jasminka Devčić   datum: 16. 11. 2021.