Zagonetna poruka u Modroj lasti

Pisanje je vještina koja se može primijeniti u svakome poslu. Ima terapijski učinak, potiče razvoj kreativnosti te poboljšava zdravlje. S dobrobitima pisanja upoznali su se učenici 7. b razreda na radionici Dječja priča održanoj u školskoj knjižnici povodom Godine čitanja.

Cilj radionice bio je da učenici svladaju umijeće pisanja vlastite priče. Podijeljeni po skupinama, učenici su pisali odvojene dijelove priče čiji je naslov Zagonetna poruka. Ideje su nastajale, dječja kreativnost je dolazila do punoga izražaja te je nastala jedinstvena kriminalistička priča. Rezultat pisanja oduševio je učenike, a učenica Tena Bakarić (6.A) ilustrirala je naslovnicu.

Naši su učenici postali pisci na jedan dan, a njihovu su kreativnost zamijetili i urednici časopisa Modra lasta, te je priča Zagonetna poruka objavljena u najnovijem broju (veljača), i to u rubrici Talentaonica. Priča se može pročitati i u pdf formatu koji je priložen.