Posadi drvo i spasi planet Zemlju

Mali gromovi, učenici naše škole, članovi sekcije malih planinara PD Gromovača su  sudjelovali u akciji/projektu Posadi drvo i spasi planet Zemlju.

Uz pokroviteljstvo Grada Otočca i pod mentorstvom učenika srednje škole polaznika obrazovnog programa šumarski tehničar, naši su učenici posadili petnaest odabranih stabala i ukrasnih biljaka u Gradskom parku.

Osim što su naučili saditi drveće, učenike su budući šumarski tehničari upoznali s vrstom i  obilježjima svake biljke koju su posadili. Sada znaju razlikovati lipu, grab, bukvu, ginko bilobu, tisu, smreku, crni bor i još nekoliko vrsta drveća i grmlja.

Cijelog posla ne bi bilo bez djelatnice Grada, Barbare Tonković koja nam je nabavila sadnice sa Šumarskog fakulteta i nastavnice iz Srednje škole Ive Abramović koja je sve organizirala.

Našem projektu su se pridružili djelatnice CK Otočac koje su nas počastile slatkišima i podijelile nam letke povodom Dana planete Zemlje.

Poslije završenog posla mali planinari su se prošetali po Umcu i tako planinarenjem obilježili i završili ovaj dan.

Obišao nas je gradonačelnik Goran Bukovac i naša ravnateljica Jasminka Devčić.

Ines Marković

objavio: Jasminka Devčić   datum: 28. 4. 2022.