STEM BAJKA - Terenska nastava u Ogulinu

1. lipnja 2022. godine učenici petih razrednih odjela posjetili su grad Ogulin. Razlog putovanja bila je terenska nastava.

Naziv projekta je zanimljiv. STEM je kratica od:

S - SCIENCE   T - TECHNOLOGY   E - ENGINEERING    M – MATHEMATICH

Dočekali su nas animatori projekta te nas rasporedili po planu i programu. Prošli smo pokraj Đulinog ponora i čuli legendu o njegovom nastanku.

Obišli smo Ogulin sa pripovjedačicom Sabinom Gvozdić. Ogulin je grad poznat po Ivani Brlić Mažuranić te smo imali priliku čuti ulomak o Regoču i Kosjenki. Posjetili smo župnu crkvu sv. Križa.

Održane su nam dvije radionice: VANJSKI STEM POSTAV i CZTK OGULIN. Učenici su samostalno izradili aute od pripremljenih materijala: slamke, plastične boce, čepova, drvenih štapića, balona. Bilo je vrlo zanimljivo. U drugoj radionici učenici su mjerili električni naboj, izrađivali strujni krug kroz voće i povrće, sklapali vjetrenjače...

Posjetili smo Zavičajni muzej Ogulin i potom ručali u gradskom restoranu. Sve je bilo lijepo, zanimljivo i poučno a pratilo nas je i lijepo vrijeme. Vratili smo se oko 15.30 u Otočac. Svi smo se lijepo i zadovoljno osjećali ispunjeni novim iskustvom i saznanjima.

Tina Košćak

objavio: Jasminka Devčić   datum: 3. 6. 2022.