Završna svečanost učenika osmog razreda

Današnji dan, 4. srpnja 2022. godine, dan je radosti za naše osmaše, njihove roditelje, ali i učitelje.

Prigodnim svečanim programom oprostili smo se, te zaželjeli svu sreću našim osmašima u danima koji stoje pred njima.

Ravnateljica Jasminka Devčić otvorila je program prigodnim govorom prepunim emocijama. Da su rastanci teški posvjedočile su i oči pune suza kod učenika, roditelja i učitelja te svih koji su prisustvovali oproštaju s još jednom generacijom učenika osmog razreda (šk.g. 2021./2022.) koja odlazi iz naše škole.

Ravnateljica je pozvala gradonačelnika Gorana Bukovca koji se obratio prisutnima te zaželio sreću svim učenicima u daljem obrazovanju.

Zatim su razrednici osmog razreda: Suzana Bižanović (PŠ Švica), Nikolina Dugonjić (PŠ Kuterevo), Ines Marković (PŠ Vrhovine), Josipa Maras (PŠ Ličko Lešće), Viktorija Cvitković (8.B), Oliver Blašković (8.c) te Mia Bilović Peitel (8.a), uručili svjedodžbe svim prisutnim učenicima. Podjeli svjedodžbi pridružio se i gradonačelnik Goran Bukovac prigodnim poklonom kao i ravnateljica Jasminka Devčić uručenjem Pohvalnica za odličan uspjeh i uzorno vladanje.

Uslijedio je pozdravni govor u ime osmaša kojeg su održali učenici: David Tonković (8.c), Marta Kostelac (8.b) i Petra Matasić (8.a). Učenici su se zahvalili svim učiteljima koji su ih pratili kroz njihovo osmogodišnje školovanje, te se sa sjetom i suzama u očima prisjetili posebnih uspomena koje će im nedostajati u novim školskim klupama. Na kraju su se posebno zahvalili svojim razrednicima.

Zatim je ravnateljica uručila Zahvalnice za osobit doprinos školi u promoviranju jezične i kulturne raznolikosti, učenicama: Ani Marković, Kristini Dujmović, Stefani Burić, Ivi Orešković, Dolores Dunković, Marti Fajdetić i Marti Kostelac.

Nakon Zahvalnica ravnateljica Jasminka Devčić uručila je nagrade učenicima koji su se posebno istaknuli tijekom osmogodišnjeg školovanja odličnim uspjehom.

Program je završio uz pjesmu „Ne dirajte mi ravnicu“ koju su odabrali te izveli osmaši, a izvedbi su se s gitarom pridružili vjeroučitelji Dario Košćak i Berislav Kostelac te na klaviru ravnateljica Jasminka Devčić.

Osmašima želimo puno sreće pri upisu u srednju školu te uspješan nastavak srednjoškolskog obrazovanja.

Ivana Rožić Dubravčić

objavio: Ivana Rožić Dubravčić   datum: 4. 7. 2022.