Oznaka kvalitete za međunarodne eTwinning projekte

eTwinning nacionalna služba za podršku dodijelila je oznaku kvalitete za rad na tri međunarodna projekta učiteljici matematike i informatike Valentini Pajdaković  i učenicima 8.a, 8.b i 8.c razrednog odjela 2021./2022. školske godine.

eTwinning oznaka kvalitete znači da je projekt ispunio određene državne standarde kvalitete koji se odnose na pedagošku kreativnost, uključenost u kurikulum, suradnju među partnerskim školama, uporabu tehnologije, postignute rezultate kao i detaljno dokumentiranje projektnih aktivnosti.

1.  eTwinning projekt Dan sigurnijeg interneta/ Safer Internet Day 2022.

U projektu su sudjelovala 22 učenika 8.a i 8. b razrednog odjela. Učenici su proširili postojeća i stekli nova znanja o sigurnosti na internetu. Naučili su prepoznati i razlikovati  dezinformacije, lažne vijesti i lažne fotografije, stekli su iskustvo rada i  suradnje u sigurnom virtualnom okruženju, ovladali su većim brojem novih digitalnih alata.  Kao rezultat rada svih projektnih partnera nastale su različite zbirke radova, od kojih ističemo:  zbirka SID kartica, oblak riječi, kolekcija edukativnih materijala za poučavanje na temu dezinformacija, lažnih vijesti, lažnih fotografija i videozapisa, zbirka kreativnih radova na temu dezinformacija, razredni Fakebook, Fakebook projektnih partnera itd.

2.  eTwinning projekt Rastimo zajedno 2 / Let's grow together 2

U projektu su sudjelovala 22 učenika 8.a i 8. b razrednog odjela. Učenici su stekli znanja o vještinama i kompetencijama za poslove budućnosti te utjecaju umjetne inteligencije na budućnost čovječanstva u raznim područjima djelovanja. Osvijestili su  važnost promišljanja o izboru budućeg zanimanja, saznali su informacije o postupku upisa u srednju školu i potrebnim uvjetima, stekli su znanja o izradi mrežnih stranica te iskustvo rada i suradnje u virtualnom okruženju. Učenici su ovladali većim brojem novih digitalnih alata te u cijelosti unaprijedili svoj osobni razvoj. Kao rezultat rada svih projektnih partnera nastale su zbirke radova: zbirka radova Stroj iz snova, digitalna knjiga Intervju s odraslim „ja“, zbirka stripova na temu odabranih zanimanja, zbirka video podcasta-stavovi o izboru zanimanja, učeničke mrežne stranice o zanimanjima i osobnom razvoju.

3.  eTwinning projekt Financijska pismenost/ Financial Literacy

U projektu je sudjelovalo 20 učenika 8. razreda. Učenici su stekli višu razinu postignuća iz područja financijske pismenosti te svrhovitog korištenja informacijsko-komunikacijske tehnologije s naglaskom na kreativno i estetsko oblikovanje radova. Učenici su naučili koristiti se tečajnom listom u svakodnevnim situacijama, na mrežnim stranicama bankarskih institucija pronaći informacije važne za kreditno poslovanje,  te interpretirati otplatnu tablicu kredita preuzetu s mrežnih stranica bankarske institucije. Kao rezultat rada nastale su digitalne zbirke radova: Situacijske priče, Tečajna lista, Kredit.

Provedene projektne aktivnosti predstavljaju ostvarivanje ishoda kurikuluma Matematike i Informatike te međupredmetnih tema Učiti kako učiti, Osobni i socijalni razvoj, Primjena informacijsko-komunikacijskih tehnologija, Poduzetništvo i Zdravlje.

Diseminacija projektnih aktivnosti provedena je putem mrežnih stranica Škole. Detaljnije informacije o provedbi projekata dostupne su putem poveznica.

Financijska pismenost

Dan sigurnjeg interneta

Rastimo zajedno 2

Svim učenicima zahvaljujemo na trudu i suradnji tijekom provedbe projektnih aktivnosti, te vjerujemo da će stečena iskustva ugraditi u svoj osobni razvoj u nastavku školovanja u srednjoj školi.

voditelj projektnih aktivnosti: Valentina Pajdaković

Ravnateljica Jasminka Devčić

objavio: Valentina Pajdaković   datum: 22. 7. 2022.