Humanitarne akcije u našoj školi - UNICEF i Hrvatski Caritas

U našoj školi i ove školske godine uspješno smo proveli dvije humanitarne akcije u kojima smo prikupili značajna financijska sredstva koja smo proslijedili najpotrebitijima.

U prvoj Unicef akciji kroz program „Škole za Afriku“ udružili smo snage za najranjiviju djecu Etiopije. Kroz ovaj program učenici potpomažu obrazovanje svojih vršnjaka u Etiopiji, te uče o dječjim pravima i važnosti solidarnosti. Svaki učenik je dobio straničnik (bookmarker) sa logom Unicef Škole za Afriku, sa porukom: Zajedno za sretnija djetinjstva, a učenici su donijeli svoj novčani prilog.

U drugoj akciji, koju provodi Hrvatski Caritas Za 1000 radosti - Na strani dobra, svaki učenik je dobio silikonsku narukvicu sa porukom: Na strani dobra!

Narukvice u mraku svijetle i nose poruku da naša dobra djela nekome osvjetljavaju tamu života i pomažu im da poboljšaju kvalitetu života. Svojom donacijom pomogli smo Hrvatski Caritas koji brine za 1000 najsiromašnijih hrvatskih obitelji.

Hvala roditeljima što su podržali ove humanitarne akcije i ohrabrili nas da i dalje činimo dobro.

Školski koordinator za Unicef i Hrvatski Caritas: vjeroučitelj Dario Košćak

Ravnateljica Jasminka Devčić

objavio: Jasminka Devčić   datum: 15. 1. 2024.