Školski projekt – sjemenke suncokreta

PŠ Hrvatsko Polje - Projekt uzgoja suncokreta i proizvodnje suncokretovih sjemenki bio je prava radost našeg zajedništva. Trajao je od lipnja do studenog ove godine i sve to vrijeme bili smo u neizvjesnosti hoće li se planirano i ostvariti. Trud se ipak isplatio i ciljevi projekta su ostvareni. Učenice su usvojile znanje o sjemenkama kao zdravoj prehrani, razvile su svijest o važnosti brige za životinje zimi, a pritom smo i školsku zimnicu obogatili novim proizvodom.

U našoj školi svi se brinemo jedni za druge, ali i o biljnom i životinjskom svijetu koji nas okružuje. Trudimo se biti prijatelji prirode uzgajajući biljke u školskom vrtu, čuvajući okoliš i brinući se o životinjama iz našeg okruženja. Svijest o važnosti brige za životinje započeli smo prošle školske godine postavljanjem drvenih kućica za ptičice, a ove godine nastavili smo s pripremom sjemenki suncokreta koje će biti hrana tijekom zimskog perioda godine kada životinje otežano pronalaze hranu.

Briga jednih za druge, između ostalog, odnosi se na razvoj svijesti o važnosti zdrave prehrane za naše zdravlje. Tijekom provedbe projekta uzgoja suncokretovih sjemenki upoznali smo se sa suncokretovim sjemenkama i njihovim zdravim učinkom na naš organizam. Isprobali smo osušene sjemenke te ostatak zapakirali za konzumiranje dok se ne potroše. Veću količinu ostavili smo za hranu životinjama učeći se tako darežljivosti i solidarnosti.

Tijek realizacije projekta od cvijeta do sjemenke pogledajte u galeriji fotografija.

objavio: Mateja Posavi   datum: 12. 11. 2016.

« Kolovoz 2017 »

02.08.2017. 12:50
Poziv na prethodno savjetovanje sa zainteresiranim gospodarskim subjektima
Hrvatska akademska i istraživačka mreža - CARNet priprema provedbu postupka javne nabave za „Nabavu visokodostupnog sustava za upravljanje API pozivima u pilot projektu “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”.

10.07.2017. 13:05
Ministrica Divjak dala podršku projektu e-Škole
Zahvaljujući pilot projektu „e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola“, 151 škola će od jeseni biti spremna za primjenu modernijeg poučavanja koje će obilovati novim sadržajima i mogućnostima, rečeno je danas na predstavljanju dosadašnjih rezultata ovog projekta kojeg provodi Hrvatska akademska i istraživačka mreža – CARNet.