I u našoj školi Vukovar svijetli

PŠ Hrvatsko Polje - Vukovar kao grad heroj i grad heroja, simbol Domovinskog rata, zaslužuje da uvijek svijetli i da se nikada ne zaboravi. Njegova tragična sudbina ispisala je stranice hrvatske povijesti s kojom je važno upoznati i one najmlađe koji to ratno vrijeme, na svu sreću, nisu doživjeli. U znak sjećanja na žrtve toga vremena, povodom 25. godišnjice pada Vukovara, i u našoj školi izveden je prigodni program.

Učenici i djelatnici naše škole sudjelovali su u obilježavanju Dana sjećanja na Vukovar prigodnim programom. Olujom ideja učenice su s učiteljicom ispisale riječi suprotnog značenja onima koje sa sobom donose strahote rata, posebno istaknuvši riječi „ljubav“ i „mir“. Spomenuta oluja ideja bila je uvod za edukativni dio programa u kojem su učenice upoznale povijesne činjenice iz tog vremena i slike rata iz očiju djeteta. Kratki video s fotografijama Vukovara nakon ratnih stradanja upotpunio je povijesnu priču. Recitacijom napisanih pjesama učenice su prenijele i svoju sliku Vukovara, a u znak mira izradile su bijele golubice. Na kraju programa minutom šutnje, paljenjem svijeća i molitvom odana je počast svim stradalima iz tog vremena.

objavio: Mateja Posavi   datum: 21. 11. 2016.

« Lipanj 2017 »

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.