Plamen nade, povjerenje, mir i ljubav

Svečanom božićnom priredbom učenici Osnovne škole Zrinskih i Frankopana Otočac  obilježili su kraj prvoga  obrazovnoga razdoblja i početak božićnoga blagovanja.

Priredba je upriličena u Gackom pučkom otvorenom učilištu 22. prosinca 2016. s početkom u 11:00 sati.

Građani  Otočca i ovaj su put pokazali dobru volju i svojom nazočnošću podržali učenike i učitelje koji su priredili kulturni program. Na samom početku nazočnima se prigodnom riječju i božićnom porukom obratila ravnateljica Škole Renata Hodak, dipl. učiteljica. Podršku učenicima dao je i dr. znanosti Branislav Šutić govoreći u ime osnivača Ličko-senjske županije s posebnim naglaskom na težnje i iznalaženje rješenja kako bi se trajno ostvarili uvjeti za kvalitetno izvođenje nastave.

Svečani kulturno-umjetnički program ostvaren je koordinacijom profesorice Dragocjenke Bilović s voditeljicom razredne nastave Anamarijom Cvitković te učiteljima - voditeljima Nikolom Grčevićem, Ivanom Kostelac, Anđelom Dujmović, Mandom Rudelić, Željkom Prša, Nikolom Mandarićem, Jadrankom Prša i Mijom Bilović Peitel. Za glazbeni dio programa pobrinuli su se profesorica Jasminka Devčić i profesor Jan Janković.

Program je vodila učenica VII.c razreda Marija Rupčić, a ulogu Zvončica odigrale su učenice Lana Kranjčević i Anamarija Pleša iz VI.c razreda.

Na samom početku publiku su razveselili učenici 1.a razreda zbornom pjesmom „Raj se otvorio.“

Prigodnim recitacijama predstavili su se učenici nižih razreda:

Mara Pavičić Horvat, Petra Rudelić, Katja Orešković, Karlo, Tenna, Fran, Marija Lana i Petra i David iz 3. c razreda; Lovro, Carlos, Lana i Ema iz 2.a razreda te Karlo Vuković i Luka Žubrinić iz 3.a razreda.

Neobičnim igrokazom „ Mi znamo svoja prava“ učenici i učenice VI.c razreda pokazali su kako se ponašati kao odgovorni i demokratski građani koji upozoravaju na poštivanje dječjih prava.

Program je završio dojmljivom scenskom igrom učenika IV. b razreda. Lara Noć, Gabriel Dugonjić, Maria Lola Božić, Luka Bronzović i Sara Matasić simbolično su predstavili četiri svijeće na adventskom vijencu. Oni su zapalili plamen nade  i pozvali na očuvanje povjerenja, mira i ljubavi. Svojom iskrenošću i vedrinom učenici su raznježili srca publike koja ih je zadovoljno nagradila bučnim pljeskom.

Dragocjenka Bilović

objavio: Administrator   datum: 22. 12. 2016.

« Lipanj 2017 »

27.06.2017. 20:10
Upozorenje - nova ransomware kampanja Petya
U tijeku je nova kampanja zlonamjernim ransomware sadržajem te su slučajevi zaraze zabilježeni u Ujedinjenom Kraljevstvu, Rusiji, Indiji, Nizozemskoj, Španjolskoj, Danskoj i drugima. Trenutna su meta računala raznih korporacija, energetskih postrojenja te banaka.

20.06.2017. 12:51
CARNet donirao sustav za praćenje kakvoće zraka Tehničkoj školi u Sisku
Tijekom dana mnogi od nas većinu vremena provode u zatvorenom prostoru – kod kuće, na poslu ili u školi. Kakvoća zraka koji udišemo u zatvorenom prostoru ima izravan utjecaj na naše zdravlje, a loša kakvoća zraka u zatvorenom prostoru može štetiti osjetljivim skupinama stanovništva u koje spadaju i djeca.