3. mjesto na nacionalnoj razini – Hrvatska kakvu želimo

U okviru procesa izrade Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine Ministarstvo regionalnoga razvoja i fondova Europske unije organiziralo je nagradni natječaj za osnovne škole za dječje literarne i likovne radove na temu Hrvatska kakvu želimo. Na natječaj se javila i naša škola s likovnim radovima te polučila odlične rezultate na županijskoj, ali i nacionalnoj razini.

Na nagradnom natječaju sudjelovale su ukupno 222 osnovne škole iz Hrvatske čiji su učenici izradili likovne i literarne radove o temi njihove vizije Hrvatske u budućnosti. Radovi učenika prikazuju Hrvatsku kao zemlju boljeg, ljepšeg i kvalitetnijeg života, a prošli su ocjenjivanje na školskoj, županijskoj i nacionalnoj razini.

Na županijskoj razini iz naše škole nagrađeno je 5 učenica. U kategoriji likovnih radova učenika od 1. do 4. razreda nagrađene su:

1. Lana Škorić – 1. r. OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac, PŠ Hrvatsko Polje (mentorica Mateja Posavi)

2. Petra Malčić – 4. r. OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac (mentorica Ana-Marija Cvitković)

3. Helena Janjatović – 3. r. OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac, PŠ Hrvatsko Polje (mentorica Mateja Posavi)

a u kategoriji likovnih radova učenika od 5. do 8. razreda:

1. Helena Kostelac – 7. r. OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac (mentorica Katarina Medarić)

2. Julija Kostelac – 6. r. OŠ Zrinskih i Frankopana Otočac (mentorica Katarina Medarić)

Radovi učenica ušli su u završnicu nagradnog natječaja. Kao finalistice, zajedno sa svojim mentoricama, sudjelovale su na svečanom proglašenju pobjednika natječaja i zabavnom programu u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu. Naša škola dobila je i nacionalnu pobjednicu – Lanu Škorić. Učenica je svojim radom „Organska hrana“ osvojila 3. mjesto. Svečanosti je prisustvovala i ministrica Gabrijela Žalac.

Galerija fotografija.

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 27. 3. 2018.