Knjižnica bogatija za još nekoliko naslova

PŠ Hrvatsko Polje - Prošle školske godine u suradnji s book cafeom Paradiso iz Otočca organizirali smo akciju prikupljanja knjiga za školsku knjižnicu. Akciji se odazvao popriličan broj pojedinaca, a knjižnica je bogatija za stotinjak naslova. Iako je akcija službeno završila u svibnju ove godine, knjige još pristižu na vrata škole.

Prije nekoliko dan na školska vrata pristiglo je nekoliko manjih paketa knjiga s dječjim naslovima. Za istu pošiljku pobrinula se gospođa Zora Ljubas, porijeklom iz Hrvatskog Polja, koja već dugi niz godina živi i radi u Rijeci, ali svoj zavičaj ne zaboravlja, kao niti školske dane koje je provela u područnoj školi istoimenog mjesta. Na njezinu samoinicijativu i poznanstvo djelatnika Gradske knjižnice u Rijeci –dječji odjel Stribor – prikupio se  određeni fond knjiga dječjih naslova koji su bili za otpis, ali u jako dobrom stanju. Isti su dobili novo ali jednako vrijedno mjesto.

Djeca su knjige dočekala raširenih ruku i očiju. Svaka knjiga prošla je kroz njihove prste i završila na policama u školskoj knjižnici. Svakodnevno prelistavaju jednu od naslova, a često i posuđuju one koje im se čine najzanimljivijim.

Zahvalni gospođi Zori i Gradskoj knjižnici u Rijeci možemo reći jedno – tako se voli knjige i svoj zavičaj!

objavio: Mateja Posavi Došen   datum: 28. 9. 2018.