Radionice: "Alkohol - kako reći NE" i "Alkohol nije COOL" u 8. razredima

Ovogodišnji Mjesec borbe protiv ovisnosti, nastavili smo obilježavati kroz različite aktivnosti. Nakon provedenog Kviza znanja o problemima ovisnosti u razrednim odjelima sedmog razreda, održane su i edukativne radionice u razrednim odjelima osmog razreda.

Dana, 3. prosinca 2018 godine, učenici 8.c razrednog odjela pripremili su, uz pomoć pedagoginje Škole,  edukativno predavanje i radionicu pod nazivom „Alkohol – kako reći NE?“ koju su održali ostalim učenicima na Satu razrednika. U prvom dijelu sata, učenici su putem Powerpoint prezentacije napravili kratko izlaganje o štetnosti alkohola i njegovim negativnim posljedicama dok su u drugom dijelu sata učenici kroz grupni rad odradili kratki brainstorming te izražavali svoja mišljenja po pitanju konzumacije i štetnosti alkohola.

Također, u 8.a razrednom odjelu, 5. prosinca, održana je radionica „Alkohol nije COOL“ pod vodstvom četiri učenice istog razreda, a uz pomoć razrednice Marine Prpić i pedagoginje Škole. U prvom dijelu radionice, učenice su pripremile kratku powerpoint prezentaciju o alkoholu i njegovoj štetnosti, dok su u drugom dijelu, održale kratki kviz s pitanjima na koja su ostali učenici odgovarali. Održana je i kratka debata o svakom postavljenom pitanju gdje su učenici, afirmacijskim ili negacijskim odgovorima, izražavali svoja mišljenja i argumentirali ih.

Obje radionice su bile vrlo zanimljive, poučne i primjenjive u svakodnevnom životu. Učenici su se postavili u ulogu učitelja i održali sat, okušali su se u predavačkim vodama, ali i vježbali javni nastup pred ostalim učenicima u razredu.

Bravo za sve učenike!

Inka Turković, mag.paed

objavio: Administrator   datum: 5. 12. 2018.