Ukupno: 1001914

Obilježili smo Međunarodni dan sjećanja na žrtve holokausta

Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti obilježava se 27. siječnja diljem Europe, uključujući i Hrvatsku. Crvena armija 27. siječnja 1945. godine oslobodila je 7.500 zatvorenika logora Auschwitz u Poljskoj.

Dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti međunarodni je dan sjećanja kojim se želi podsjetiti na sve žrtve nacističkih režima tijekom Drugog svjetskog rata. Cilj ovakvog načina rada upoznati je učenike s pojmom holokaust te podizati svijest o opasnostima diskriminacije.

Učenici 6.c, 7.a, 7.b, 7.c i 8.a  razreda su izradili niz aktivnosti na satu povijesti povodom Dana sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti.

Radili su na povijesnim izvorima te tako istražili kako su živjeli Židovi u Njemačkoj tijekom Drugog svjetskog rata. Izradili su i prigodne plakate, prezentacije i čitali ulomke iz Dnevnika Ane Frank. Ana Frank bila je Židovka i autorica Dnevnika, u kojem je neposredno i iskreno svjedočila o drami svakodnevice i odrastanja u izolaciji, strahu i skrivanju. Pisala je i o patnjama Židova za vrijeme Drugog svjetskog rata te izražavala  svoje misli o životu, ljubavi  i dobroti koji su istovremeno bili optimistični i vrlo dirljivi, a iz kojih i danas možemo učiti.

Viktorija Cvitković i Danijela Orešković Gladović

objavio: Administrator   datum: 27. 1. 2019.

« Svibanj 2024 »